• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Не коронавірусом єдиним: В НБУ назвали причини обвалу гривні в цьому році

Реклама на dsnews.ua

Падіння курсу національної валюти в цьому році частково спровокували пандемія коронавірусу, "загальний негативний фон в світі" і прив'язка до виручки від аграрного сезону

Про це заявив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін в інтерв'ю виданню Мінфін, опублікованому у вівторок, 10 листопада, передає "ДС".

"Частково девальвація пояснюється пандемією Covid-19 і загальним негативним фоном в світі. Апетит до ризику впав, інвестори скоротили інвестиції в усі країни, що розвиваються. Це призводить, в тому числі, і до того, що інвестори-нерезиденти виходять з державних цінних паперів", — вважає Лупін.

За його словами, з внутрішніх чинників падіння гривні можна виділити зростання державних витрат. Лупін зазначив, що в середині літа на єдиному казначейському рахунку було 75 млрд грн.

"Зараз залишок — близько 15 млрд грн. Такі активні бюджетні витрати також створюють попит на валютному ринку", — зазначив фінансист.

Він додав, що гривня також прив'язана і до аграрного циклу.

"Літо — не найкращий період, з точки зору надходжень експортної виручки. У жовтні виручка значно зросла, в порівнянні з вереснем, але ми ще не на піку. Крім агровиручки є багато інших факторів. У будь-якому випадку ми не бачимо ніякої катастрофи. Приймаючи до уваги зовнішній і внутрішній фон, валютний ринок функціонує дуже добре", — запевнив Лупін.

Нагадаємо, раніше колишній міністр економіки Тимофій Милованов заявив про необхідність емісії грошей для фінансування компаній на час карантину. За його словами, це допоможе поліпшити ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції.

    Реклама на dsnews.ua