• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

FacePay в Приват24. Тепер особою можна не тільки торгувати

Україна продовжує впроваджувати новітні платіжні технології. У тому числі біометричні – в кількох магазинах Дніпра вже можна розплатитися, просто показавши системі своє обличчя
Фото: Прес-служба Приватбанку
Фото: Прес-служба Приватбанку
Реклама на dsnews.ua

Систему комп'ютерного розпізнавання осіб складно назвати технічною новинкою - подібні системи ідентифікації за біометричними даними працюють у світі вже два десятки років. В останні роки їх активно вбудовують в смартфони: ті ж iPhone останніх поколінь розблоковуються саме так - вони впізнають господаря в обличчя.

Проте до недавніх пір ідентифікацію по обличчю не наважувалися використовувати для роботи з фінансами - занадто багато побоювань було з приводу того, що систему можна обдурити, "показавши" їй фотографію або рельєфну маску іншої людини, так і якість розпізнавання залишало бажати кращого. Жарти про те, що iPhone не впізнає господаря в понеділок вранці, не на порожньому місці народилися...

З часом системи розпізнавання осіб ставали все більш надійними і захищеними, і врешті-решт їх почали використовувати для авторизації при проведенні миттєвих фінансових транзакцій. Спершу в Китаї, де тотальне відеоспостереження впроваджується по всій країні, потім в найбільш технічно просунутих європейських державах і в США.

Точніше, тут важливо не те, наскільки "оцифровано" та чи інша країна, а на що може піти той чи інший банк. В тому числі,чи готовий ризикнути грошима та репутацією, використовуючи принципово нову систему верифікації клієнтів.

В Україні першим вирішив ризикнути Приватбанк - він на своїх картках (це спільний проект двох компаній) запустив систему біометричної оплати FacePay24 в декількох магазинах Дніпра. Нова послуга доступна в додатку Приват24. У ньому необхідно активувати оплату FacePay24, після чого зробити три селфи з різних ракурсів і прив'язати до цих зображень власну картку.

Після виконання всіх процедур вже не потрібно буде носити з собою банківську картку "Привату", ні смартфон, ні готівкові гроші - взагалі нічого. Для оплати в магазинах достатньо буде подивитися натхненним поглядом у спеціальну камеру планшета біля каси. Поки, на час тестування системи, це будуть лише каси чотирьох магазинів національної мережі HOP HEY в Дніпрі.

У прес-релізі банку вказується, що запуск нової технології миттєвої оплати став можливим завдяки інтеграції методів оплати Visa, технологій Amazon Web Services з оновленою платформою мобільного банку Приват24. Приватбанк стверджує, що участь у проектах найбільш інноваційних торговельних мереж дозволило Україні запустити FacePay однією з перших на континенті. Що, в принципі, вірно: якраз в Європі банківська система досить консервативна і зарегульована різного роду правилами ЄС, з-за чого подібні технічні нововведення впроваджуються не надто швидко.

Реклама на dsnews.ua

FacePay24 використовує систему автоматичного розпізнавання осіб Amazon Reсognition і дає можливість масштабувати цю послугу майже на будь-яку торговельну точку. Amazon Reсognition створена на базі технології глибокого навчання, розробленої для щоденного аналізу мільярдів зображень і відео. Вона порівнює фото покупця з тим, що збережено в профілі клієнта, і при збігу на 90% дозволяє провести транзакцію.

Якщо ж говорити більш точно, то фото клієнта в його банківському профілі не зберігається взагалі - такі вимоги безпеки особистих даних. При першому підключенні до системи (коли клієнт банку робить вже згадувані селфи) фотографії відправляються на сервери Amazon, там з них формується унікальна векторне зображення, яке і передається на сервер Приватбанку. При проведенні оплати відбувається щось подібне - особа клієнта перевіряється на відповідність заданим параметрам вже наявної цифрової моделі.

Тільки одне прикро: з'являється все більше технологій, що дозволяють легко і швидко витратити свої гроші - ось вже не обов'язково навіть гаманець і смартфон брати з собою, щоб шопінг вдався. Але методи заробітку сильно відстають. Невідомо, коли з'явиться технологія, яка працює так: показав обличчя камері - і тобі на рахунок нарахували гроші. Точніше, в Голлівуді таке, звичайно, працює...

    Реклама на dsnews.ua