• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Не можна допустити, щоб в БЕБ працевлаштувалися слідчі-бєспрєдєльщики з ДФС, — Олена Яхно

В кінці вересня ДФС буде ліквідована, а замість неї почне працювати Бюро економічної безпеки (БЕБ). Туди поки вдалося працевлаштуватися тільки одному фіскалу — Вадиму Мельнику — колишньому голові фіскальної служби. Решта податкових міліціонерів розраховують відправитися услід за своїм шефом.

Олена Яхно/Facebook
Олена Яхно/Facebook
Реклама на dsnews.ua

Мабуть, вирішили наостанок "заробити", не особливо вибираючи засоби і методи, написала на своїй сторінці в Facebook відома українська журналістка і блогер Олена Яхно.

Як приклад Яхно наводить інцидент з кіднепінгом директора ТОВ "Техноложік" Юлії Шевчук, яку співробітники ДФС залякували і вимагали підписати "зізнавальні" документи. Але після цього Юлія підняла шум — написала скарги голові ДФС і бізнес-омбудсмену.

"В один прекрасний літній день в центрі Києва двоє невідомих накинулися на жінку і заштовхали її в авто. У машині з'ясувалося, що чоловіки зовсім не бандити, а фіскали — співробітники Державної фіскальної служби. Пізніше ми дізналися прізвища та імена упирів, причетних до викрадення — це начальник третього відділу розслідування кримінальних проваджень Офісу великих платників податків ДФС Максим Федосов, а також двоє його підлеглих Дмитро Пташинський і Тарас Кручко", — зазначила Яхно.

Журналіст наводить дані ЗМІ, згідно з якими сім'я Пташинського пов'язана з центром конвертації в Харкові, а у Максима Федосова знайшовся житловий будинок, який він придбав в Донецьку в липні 2019 року.

"Але найпрекрасніше в цій історії не це, а реакція пресслужби ДФС. Зацініть, який цинізм! Виявляється, на мові фіскалів кіднепінг і погрози — це "ДОПИТ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ". І, звичайно ж, в результаті внутрішнього розслідування" викладені факти не підтвердилися ". Хто б сумнівався!" — підкреслила Яхно.

Блогер дивується, "навіщо фіскали так підставились, чому діяли так незграбно і грубо?"

"Відповідь проста: щасливе життя ДФС скоро закінчиться. Видно, наші горе-слідчі вирішили під кінець відтягнутися по повній. І злегка перестаралися. Чи не на ту жінку напали. У прямому сенсі цього слова. Тепер наше з вами завдання простежити, щоб упирів НЕ працевлаштували в БЕБ", — підсумувала журналіст.

Нагадаємо, 30 липня 2021 року двоє невідомих заштовхали в авто директора ТОВ "Техноложік" Юлію Шевчук, швидко показали якийсь документ і зажадали підпису під "свідченнями". У разі відмови їй погрожували пістолетом, обіцяли катувати і відправити в слідчий ізолятор. Пізніше потерпіла написала заяву в центральний офіс ДФС з вимогою провести службове розслідування інциденту.

Також скарга на незаконні дії співробітників ДФС, які, можливо, брали участь у викраденні директора ТОВ "Техноложік" Юлії Шевчук, була спрямована бізнес-омбудсмену.

    Реклама на dsnews.ua