• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу

Реклама на dsnews.ua

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), знизила граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 19 січня, інформує "ДС".

Таким чином, максимальне зниження тарифу на розподіл становитиме до 30%, прокоментував рішення НКРЕКП голова уряду Денис Шмигаль.

"Встановлення граничного тарифу на рівні 1,79 грн не означає, що він буде однаковий для всіх. НКРЕКП визначила найвищу межу тарифу, проте для десятків компаній ця сума буде нижчою. Найближчим часом до парламенту також буде подана ініціатива, яка має зменшити розрив у тарифах між різними газорозподільчими компаніями та встановлюватиме справедливий тариф на розподіл газу для всіх людей", — написав він в Telegram.

Відповідним рішенням про схвалення проєкту постанови щодо внесення змін до постанов від 16 і 30 грудня 2020 року Нацкомісія затвердила тарифи для 14 операторів ГРС. Постанову буде оприлюднено для внесення зауважень і пропозицій із метою остаточного затвердження, йдеться на сайті регулятора.

Як пояснив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк під час засідання 19 січня, оскільки тарифи мають почати діяти з 1 лютого, "комісії необхідно встигнути опрацювати всю процедуру".

Зазначається також, що необхідність ухвалення документу повʼязана із численними зверненнями громадян і намаганням не допустити зростання соціальної напруги серед населення.

Як писала "ДС", на позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. На який період встановлено граничний тариф на розподіл газу, наразі не вказано.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги проходять низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Чернігівщині, Житомирщині. Акції супроводжуються перекриттям автодоріг.

    Реклама на dsnews.ua