• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

НКРЕКП позбавила "Донецькоблгаз" ліцензії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг анулювала ліцензію ПАТ "Донецькоблгаз" на здійснення господарської діяльності

Реклама на dsnews.ua

Рішення було прийнято на засіданні регулятора сьогодні, 14 квітня, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Анулювати ПАТ "Донецькоблгаз" ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, видану згідно з постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України", — йдеться в рішенні.

Як повідомляла "ДС", Рада національної безпеки і оборони на засіданні 19 березня ввела санкції проти акціонерів "Донецькоблгаза". Обмежувальні заходи введені проти двох компаній з Гонконгу, які володіють 49,9% компанії.

Крім того, Головне слідче управління Служби безпеки України здійснює досудове розслідування щодо незаконних дій посадових осіб ПАТ «Донецькоблгаз», спрямованих на пошкодження обʼєктів, що мають важливе господарське і оборонне значення. Дії підозрюваних кваліфікуються по ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.

За матеріалами СБ України, Шевченківським районним судом Києва накладено арешт на 49,99% акцій ПАТ «Донецькоблгаз». Частка належить компаніям з реєстрацією в офшорних юрисдикціях. Акції контролюються громадянкою України, яка в 2014 році залишила державу і переховується в РФ.

Також судом прийнято рішення про передачу заарештованих акцій ВАТ «Донецькоблгаз» до НАК «Нафтогаз України».

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua