• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нова схема отримання газу: що зміниться для українців

Не можна на сто відсотків передбачити споживання газу, тому постачальники можуть об'єднуватися в балансуючу групу

Валерій Тарасюк
Валерій Тарасюк
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Валерій Тарасюк в інтерв'ю одному з телеканалів, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

За словами політика, неможливо на сто відсотків передбачити споживання газу, тому постачальники можуть об'єднуватися в балансуючу групу.

"Наприклад, у одного постачальника споживачі спожили більше, а в іншого менше. Для того, щоб не нести відповідальність за ці небаланси, тому що вони дорогі, постачальники об'єднуються і визначають одного відповідального", — пояснив глава регулятора.

"Це зараз і створив НАК "Нафтогаз" майже з усіма постачальниками, які постачають газ населенню. Таким чином, небалансів на ринку буде вже набагато менше, і це хороша новина, особливо перед початком опалювального сезону", — додав Тарасюк.

Ціна газу для всіх компаній в рамках балансуючої групи встановлена на рівні 7,42 грн за куб. м.

Нагадаємо, балансуюча група — це об'єднання учасників ринку, в якому визначено договором учасника (в даному випадку "Нафтогаз"), який несе відповідальність за баланс (в даному випадку газу) для всіх інших учасників.

Як писала "ДС", прем'єр-міністр України Денис Шмигаль озвучив невтішний прогноз щодо опалювального сезону. Причиною кризи може стати катастрофічна нестача газу в сховищах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua