• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Нове міністерство хоче переглянути відносини з ЄС

Реклама на dsnews.ua

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості направило віцепремєру з питань євроатлантичної інтеграції свої пропозиції щодо співпраці з Євросоюзом, які передбачають зміни Угоди про асоціацію

Лист оприлюднила експертна організація StateWatch, передає "ДС" з посиланням на " Економічну правду ".

Так, Мінстратегпром пропонує скасувати мито в розмірі 60,5 євро за тонну на постачання в країни ЄС гарячекатаних рулонів українського виробництва, яке діє з 2017 року, і за словами відомства, унеможливлює поставки цього товару МК "Запоріжсталь" і МК ім.Ілліча.

Також відомство пропонує підвищити для України квоти для 14 груп металопродукції, що експортуються в ЄС (після вичерпання яких застосовується 25% мито).

Також пропонується відновити Контактну групу по сталі Україна-ЄС, яка "досить ефективно діяла" в 1997-2013 роках.

Окремо, Міністерство просить відстрочити імплементацію законодавства ЄС в українське, в тому числі в частині захисту навколишнього середовища.

"Директиви ЄС щодо відповідності вимогам по викидам в повітря потребує близько 185 мільйонів доларів інвестицій у модернізацію підприємств скляної галузі", — йдеться в листі.

Відзначається, що мільярди доларів вимагає модернізація хімічної, гірничорудної та металургійної галузей, що "для частини заводів означатиме припинення діяльності".

Зокрема, у відомстві звертають увагу на зміни умов Угоди про асоціацію щодо доповнення глави "Доступ до товарів" питаннями двостороннього доступу на ринок уживаних авто і просять додати пункт про можливість сторін обмежувати імпорт за певними категоріями (наприклад, ліс-кругляк або металобрухт).

Відзначається, що список питань є попередніми і буде доопрацьовуватися спільно з бізнес-асоціаціями.

Як повідомляла "ДС" 2 вересня Кабінет міністрів створив комісію з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка буде працювати як консультативний орган.

    Реклама на dsnews.ua