• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Новий очільник "Укрзалізниці" розповів, що буде з цінами на квитки

Реклама на dsnews.ua

"Укрзалізниця" не планує різко підвищувати ціни на квитки. Однак поступово їх будуть виводити на ринковий рівень

Про це сказав очільник компанії Володимир Жмак в інтервʼю "Ліга.Бізнес", передає "ДС".

При цьому низькі, на його думку, тарифи не є головною причиною збитковості пасажирських перевезень.

"Основна проблема – це не ті, хто купує квитки. Головна проблема збитковості – це пільгові пасажири і "зайці". Особливо в приміських поїздах. Зараз дуже значна заборгованість перед УЗ за перевезення пільговиків. Я хочу це виправити: впровадити систему публічних сервісних договорів", – сказав Жмак.

За його словами, "Укрзалізниця" може укладати контракт із ОДА на перевезення пільгових пасажирів, отримуючи за це кошти з місцевих бюджетів.

"Політична конкуренція змусить їх погоджуватись. Хто платить – у того виборці їздять у новесенькій електричці з кондиціонером. Це вагомий аргумент на виборах", – сказав Жмак.

Подібним чином керівник УЗ хоче побудувати відносини з великими підприємствами, наприклад, Одеським припортовим заводом або "Криворіжсталлю".

"Щодо перевезення всіх інших пасажирів, треба впроваджувати систему мотивації. Таку, як на авіалініях – раніше купуєш, дешевше отримуєш. Наприклад, якщо купуєш за місяць – платиш 70% вартості і так далі", – пояснив очільник компанії.

Жмак сказав, що виступає за якомога ширше використання швидкісних поїздів – на відміну від нічних поїздів. За його словами, експреси набагато дешевші в обслуговуванні, ніж нічні поїзди. Тому збирається вкладати гроші у першу чергу в електропоїзди. 

Нагадаємо, в квітні Кабмін призначив Івана Юрика тимчасовим виконувачем обовʼязків глави держкомпанії "Укрзалізниця".

Глава Мінінфраструктури Владислав Криклій тоді заявляв, що Желько Марчек, якого призначили тимчасово виконуючим обовʼязки голови "Укрзалізниці" тільки в лютому цього року, "не виправдав довіри".

26 серпня Кабінет міністрів України схвалив призначення Володимира Жмака новим главою правління компанії "Укрзалізниця".

    Реклама на dsnews.ua