• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Діючий менеджмент Укрзалізниці за кілька місяців вивів хронічно збиткову компанію в плюс, – експерт

За даними в.о. голови правління Укрзалізниці Івана Юрика, за підсумками другого кварталу прибуток УЗ склав 230 млн грн., тоді як ще в 2020 році збитки Укрзалізниці сягали 12 млрд гривень

Реклама на dsnews.ua

Подібні зміни не могли відбутися самі по собі, а говорять про грамотний менеджмент, що останніми місяцями проводить перетворення у найбільшому вітчизняному перевізникові. Чого вже вдалося домогтися і які ще реформи необхідно провести в Укрзалізниці, голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков розповів у Facebook.

Як зазначає експерт, зміни в УЗ не залишилися непоміченими міжнародними рейтинговими агентствами. Зокрема, Standard & Poorʼs днями підвищило кредитний рейтинг УЗ і позначило прогноз розвитку компанії як стабільний. Тижнем раніше аналогічні висновки щодо Укрзалізниці зробило і агентство Fitch.

"Так що це вже явно не випадковість", — пише Биков.

Він також наводить деякі дані, що ілюструють позитивну динаміку в УЗ.

Оборот вантажних вагонів знизився до 7 діб, у порівнянні до 9,2 діб у 2019 році. Це означає, що компанія стала перевозити більше вантажів, а саме вантажоперевезення формують основну дохідну частину компанії.

Одночасно збільшилося і щоденне навантаження вантажів. Воно вже перевищило 801 тис. тонн, а це більше, ніж у докризовий 2019 рік.

Крім цього, Укрзалізниця ефективно розмістила 5-річні євробонди на 300 млн доларів, за рахунок чого будуть рефінансовані борги попередніх періодів.

Активно проходить також процес позбавлення від непрофільних активів, від спортклубів до магазинів. Як пише експерт, перші такі активи на суму понад 40 млн гривень вже виставлені на аукціон через Prozorro.

Вже здані в оренду вокзали у Дніпрі, Запоріжжі та Хмельницькому, а всього від оренди вокзалів компанія планує отримувати більше 100 млн грн. на рік.

Експерт повідомляє також про значне оновлення рухомого складу. Зокрема, 100 нових пасажирських вагонів для УЗ виготовить Крюківський вагонобудівний завод. А в рамках угоди між Україною і Францією УЗ отримає 130 нових локомотивів.

"Для продовження реформи УЗ, як мінімум, необхідно прийняти закон про залізничний транспорт. Ну, і вирішити питання з керівництвом компанії. Перезавантажити наглядову раду, чий термін роботи вже практично закінчився, і призначити постійне правління — вже без усіляких приставок в.о.", — підсумовує експерт.

    Реклама на dsnews.ua