• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Експерт: Приватизувати АТ "ОГХК" потрібно зараз, для цього є всі можливості

Аукціон з приватизації АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" повинен відбудуться вчасно — 31 серпня 2021 року. Таким чином держава зможе залучити в ході аукціону набагато більше, ніж стартові 3,7 млрд гривень, цьому сприяють позитивні фінансові результати компанії

Реклама на dsnews.ua

Експертною думкою поділився Віктор Таран в колонці для видання "Цензор.нет".

"Крім того, зараз АТ "ОГХК" як актив може принести державі істотно більше, ніж стартові 3,7 млрд гривень. Логіка тут проста і очевидна: підприємство підходить до аукціону у відмінній формі, з позитивними фінансовими показниками, прозорою звітністю і хорошими (та що вже, відмінними!) новинами по можливості використання родовищ. Прозорі правила ведення аукціону з ходом ставки в 50 млн гривень — еквівалент вартості ліцензії на розробку селищанського родовища — стануть запорукою формування дійсно ринкової ціни за об'єкт", — заявив Таран.

За словами експерта, до участі в аукціоні ФДМ вдалося залучити близько десятка міжнародних компаній, дійсно зацікавлених у купівлі і подальшому розвитку об'єкта. Умови приватизації також зобов'язують інвестора вкласти додаткові 400 млн гривень у модернізацію потужностей ОГХК.

Крім того, перенесення дати приватизації може стати негативним фактором для інвесторів, що ускладнить подальшу приватизацію ОГХК.

"Практика української приватизації показує: якщо підприємство не приватизують з першого разу, воно може надовго "зависнути" в руках держави, поступово втрачаючи в ціні. Яскравий приклад тому — Одеський припортовий завод. У 2009 році уряд Тимошенко майже приватизував підприємство за $500 млн, однак продаж був заблокований рішенням президента Ющенка. Рішення про приватизацію відтягалося до "кращих часів", які так і не настали: до 2016 року ОПЗ ніхто не хотів купувати навіть за $200 млн", — додав Віктор Таран.

Спроби зупинити аукціон з приватизації АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" експерт пов'язує з колишніми бенефіціарами компанії, які і раніше проводили підривну діяльність з метою дискредитації нового керівництва ОГХК.

"Колишні "бенефіціари" ОГХК неодноразово робили спроби перешкоджати прозорій процедурі приватизації підприємства. Більш того, можна говорити про відкриту і систематичну підривну діяльність проти держави з боку зацікавлених в підприємстві сторін", — резюмував Таран

    Реклама на dsnews.ua