• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Одеський суд виставив рахунок власнику танкера Delfi на 2,8 млн грн

Господарський суд Одеської області своїм рішенням зобов'язав власника танкера Delfi виплатити Адміністрації морських портів України майже 2,8 млн грн в якості компенсації витрат, пов'язаних з аварією танкера-бункерувальника

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в рішенні, оприлюдненому в Реєстрі господарських справ, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Суд вирішив задовольнити повністю позов ДП "Адміністрація морських портів України" в особі Одеської філії АМПУ про стягнення 2 млн 743 тис. грн витрат, пов`язаних з аварійною морською подією. Стягнути зазначені кошти з компанії-судновласника Mіscter Drake PS, зареєстрованої у Великій Британії", — йдеться в рішенні суду.

Відзначається, що суд також зобовʼязав власника судна Delfi оплатити 42 тис. гГрн судового збору.

Варто зазначити, що суд визнав необгрунтованими твердження представника компанії Mister Drake PC про те, що капітан Одеського порту не надав судновласнику достатньо часу для підняття танкера з мілини і відбуксирувати своїми силами в порт Чорноморська.

У констатуючій частині рішення суду також зазначено, що після переміщення танкера Delfi в порт Чорноморська Держекоінспекція в Одеській області звернулася з листом до відповідача з вимогою обстежити акваторію в районі одеського пляжу «Дельфін» і привести її в належний стан, прибравши залишки судна. Однак це не було виконано.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм з якоря зірвався танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж. Танкер затонув. Згодом неодноразово відбувався витік палива.

Власник відмовлявся прибирати судно, незважаючи на обовʼязок провести ліквідаційні роботи до 31 березня 2020 року. Втім, вже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега власним коштом, проте цього не сталося.

Державна прикордонна служба повідомляла, що танкер міг бути причетний до контрабанди паливно-мастильних матеріалів з України.

Танкер підняли в ніч на 10 вересня 2020 року. Delfi відбуксирували до порту Чорноморська.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua