• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Офіс Зеленського божиться, що січневий локдаун не вплине на курс долара

Локдаун, запроваджений в Україні з 8 до 24 січня, суттєво не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну

Ілюстративне зображення
Ілюстративне зображення
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу ОПУ.

«Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют в Україні», – запевнив Устенко.

Радник президента зауважив, що на курс валюти в Україні впливає низка чинників.

"По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні", — йдеться в повідомленні на сайті ОПУ.

По-друге, за словами Устенка, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу.

«Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які зараз найбільші за останні 10 років», – зауважив він.

До того ж він зазначив, що Україна активно продає облігації.

Нагадаємо, в Україні з 8 січня почали діяти посилені карантинні обмеження, введені до 24 січня включно з метою запобігання поширенню COVID-19. В ефірі одного з телеканалів 12 січня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що локдаун в Україні необхідно продовжити і після 24 січня, оскільки для цього є всі підстави. Втім, згодом глава МОЗ відрікся від своїх слів про продовження локдауну.

    Реклама на dsnews.ua