• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Олена Соколова: Найбільшим джерелом сили стало єднання команди

Директорка з управління персоналом фармацевтичної компанії "Дарниця" про людиноцентричний підхід, програми підтримки співробітників та відданість колег спільній справі

Олена Соколова
Олена Соколова
Реклама на dsnews.ua

— Пані Олено, розкажіть, які проєкти з розвитку персоналу наразі плануються?

— Наша компанія стоїть на порозі масштабних трансформацій у підходах до розвитку персоналу. Перш за все, ми переходимо від традиційного відділу HR до Департаменту по роботі з людьми. Ми відходимо від сприйняття співробітників як кадрового ресурсу. Люди для нас — основна цінність і сила нашого бізнесу.

Ми активно втілюємо людиноцентричний підхід, акцентуючи увагу на індивідуальних потребах кожного співробітника. Це означає, що ми адаптуємо наші ініціативи так, щоб вони відповідали потребам різних груп наших працівників. Так ми сприяємо їхньому розвитку та збільшенню задоволення від роботи . До прикладу, наша багаторівнева програма психологічної підтримки "Тримати рівновагу — це наше" побудована так, щоб кожен міг обирати те, що підходить саме йому. Це і індивідуальні консультації, і додаткові сесії зі спеціалістами для співробітників, чиї рідні загинули, пропали безвісти, служать. Також це групи емоційної підтримки за різними напрямами; вебінари, до яких може долучитись і команда, і родини; заміри емоційного стану; окремий напрям — ініціативи підтримки для лідерів.  

З огляду на поточні реалії війни та нову ненормальну нормальність, наша корпоративна культура переосмислюється і трансформується. Ми визнаємо, що цінності та пріоритети кожного з нас, як і цінності бізнесу, зазнали значних змін.

Крім того, ми розширюємо наші програми підтримки фізичного та психологічного здоров'я та благополуччя співробітників. Ще один фокус — на розвитку та навчанні, тут ми постійно розширюємо програми і можливості. Команда навчається в Harvard Medical School, Міжнародному інституті менеджменту, Києво-Могилянській бізнес-школі. Також активно працюємо над розвитком програм для керівників, перетворюючи їх на агентів змін, які вміють адаптувати та вдосконалювати процеси в компанії, щоб вони були ефективнішими та менш болючими для всіх нас.

 — Чи вдалося зберегти штат за останній рік? Які рішення сприяли цьому?

— Нам вдалося зберегти команду. З самого початку великої війни ми не розглядали можливість скорочення працівників або урізання заробітних плат, зберегли всі бонусні програми та пільги. В результаті плинність кадрів у 2022 та 2023 роках була на довоєнному рівні — близько 1,6%.

Реклама на dsnews.ua

Це стало можливим і завдяки позиції лідерської команди — у перші дні, тижні та місяці повномасштабної війни ми підтримували співробітників, забезпечуючи відкритий діалог. Надавали додаткові компенсації, альтернативні варіанти роботи та додаткові вихідні для тих, хто потребував. Ми пропонували альтернативну роботу співробітникам, які не могли працювати за фахом, включаючи роботу в кол-центрах та аптеках.

Своєю чергою, колеги глибоко вразили мене і весь управлінський склад. Люди не тільки продовжували працювати в екстремальних умовах, але й виявили надзвичайну сміливість та відданість. Евакуювавши родини, вони поверталися на роботу, щоб забезпечити виробництво ліків.

— Як покращували роботу в умовах воєнних ризиків?

— Перед 24 лютого 2022 р. у нашої лідерської команди був розроблений план дій на критичний випадок. Але тепер, коли минуло понад два роки, я з упевненістю можу сказати, що найбільшим джерелом сили стало єднання команди навколо спільної мети. Це було саме тим моментом, коли компанія щось зробила для людей, а не тільки люди для компанії, що створило міцний зв'язок між нами. Тепер ми продовжуємо працювати і будувати процеси максимально гнучко і мобільно, відповідаючи на потреби людей і часу. 

З початком великої війни наша комунікація стала ще швидшою та зосередилася на проактивній турботі про людей. Ми почали активніше думати про різні шляхи реалізації проєктів у нових обставинах, щоб гарантувати безпеку та добробут наших співробітників. Так, у компанії з'явилася можливість працювати дистанційно для тих посад, де це не впливає на якість роботи.

Ми постійно розробляємо та впроваджуємо розширені заходи безпеки, включно з фізичним захистом об'єктів і кібербезпекою, щоб мінімізувати вплив зовнішніх загроз. А ще проводимо спеціалізовані тренінги для підвищення освіченості та підготовки співробітників до дій у кризових ситуаціях. Це включає навчання з питань першої допомоги, пожежної безпеки та евакуаційних процедур.

В компанії реалізовані також комплексні програми підтримки співробітників та родин.

Ми розуміємо, наскільки важливо забезпечити чіткий та відкритий комунікаційний канал між керівництвом та всіма рівнями організації для оперативного інформування про зміни, невідкладні випадки або необхідність адаптації. І успішно це робимо. Ми суттєво змінили спосіб комунікації зі співробітниками, впровадивши Workplace майже 3 роки тому. Це дозволило створити багатовекторний простір для відкритого спілкування між усіма рівнями співробітників, збільшивши їх залученість та розуміння бізнесу.

 — А як щодо участі компанії у соціальних програмах?

— Від початку великої війни "Дарниця" посилила свою участь у соціальних ініціативах, націлених на підтримку України в її оборонних та гуманітарних потребах. Наша компанія забезпечила відвантаження понад 3 млн упаковок ліків на загальну суму понад 250 млн грн. Однією з ключових ініціатив було безкоштовне передавання країні 10,7 млн доз "Калій Йодид-125-Дарниця" — препарату для йодної профілактики в разі радіаційного забруднення. Крім того, ми передали ліки та гуманітарну допомогу жителям звільненої частини Херсонщини, де понад 100 000 упаковок ліків отримали військові, медичні заклади та місцеве населення. Також переказали 2 млн грн для ліквідації наслідків катастрофи на Каховській ГЕС. Окремо варто відзначити, що компанія виділила 8,5 млн грн на морський дрон, який назвали "Крим — це наше".

Чимало працівників "Дарниці" служать у Силах оборони. Тож наша команда має спільноту "Ми разом", де співробітники підтримують одне одного та збирають кошти на потреби колег-військових, їхніх підрозділів та мобілізованих родичів співробітників. Спільними зусиллями вже зібрали понад 3 мільйони гривень.

Також хочу сказати про донорський рух у "Дарниці". Він розпочався ще у 1987 р. За 37 років до нього долучилися понад 1200 співробітників, які сумарно здали понад 500 літрів крові.

— Чи впроваджуються в компанії програми для реінтеграції ветеранів?

— Так, "Дарниця", ініціювала програму "Наші сильні". Вона зосереджена на наданні необхідних ресурсів та всебічній підтримці тих, хто захищає чи захищав нашу країну, а також родинам захисників та захисниць. Ми надаємо доступ до кваліфікованих психологів для роботи з воєнними травмами та стресом; забезпечуємо високоякісне медичне страхування та доступ до програм реабілітації; допомогаємо з юридичними питаннями, пов'язаними з ветеранськими правами та пільгами. А також допомагаємо ветеранам знайомитися з корпоративним середовищем та інтегруватися в нові робочі процеси.

Звісно, ми зберігаємо робочі місця мобілізованих та їхню заробітну плату. Фінансово підтримуємо родини загиблих, їхніх дітей. За потреби, додатково підтримуємо під час лікування після поранення.

— Розкажіть про якусь ініціативу, яку вважаєте визначною.

— Одна з таких — програма "Сильні серця", яка маніфестує наш людиноцентричний та пацієнтоорієнтований підхід до роботи.

У світі, де серцево-судинні захворювання забирають мільйони життів щорічно, ця програма стає критично важливою. Аби продовжити боротьбу з серцево-судинними захворюваннями, ми в "Дарниці" першими в Україні підтримали ініціативу Zagoriy Foundation та спільно запустили проєкт турботи "Сильні серця" у вересні 2023 року.

Відтак, ми надали нашим співробітникам та їхнім родинам можливість пройти всебічне медичне обстеження серцево-судинної системи. Завдяки програмі "Сильні серця", понад 1308 людей пройшли скринінг, у 709 із них виявили порушення в роботі серцево-судинної системи. Вони почали лікування та контроль свого стану. Це дозволило їм не лише отримати необхідну медичну допомогу, але й збільшити обізнаність щодо здоров'я та важливості ретельного моніторингу.

Програма "Сильні серця" є яскравим прикладом того, як ми в "Дарниці" інтегруємо медичну експертизу та корпоративну соціальну відповідальність для підтримки не лише наших співробітників, але й їхніх родин, підвищуючи якість життя та здоров'я.

До речі, "Дарниця" потрапила до топ-10 компаній України, дружніх до родин співробітників за підсумками 2023 року, отримавши за це відповідну нагороду.

    Реклама на dsnews.ua