• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Опитування: понад третина українців скаржуться на низький рівень доходів

Для 55% опитаних українців основне джерело доходу — зарплата, для 30% — пенсія, свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", інформує "ДС".

Ще 13% опитаних отримують дохід від бізнесу, 6% — соціальні виплати.

Водночас свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній — 31%. При цьому, лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.

"Чверть зазначили, що їх задовільнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід більше 30 тисяч на місяць.

Решта озвучили проміжні суми: 14% — назвали 11-15 тисяч, 18% — 16-20 тисяч, 8% — 21-25 тисяч, 11% — 26-30 тисяч. Чим нижчий дохід, тим меншу суму називають бажаною", — заявляють соціологи.

Вони додають, що помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити у старших жінок — з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. Найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку, а також мешканців столиці.

Опитування провели 4-9 листопада 2021 року. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,5. 

Як писала "ДС", більше половини українців підтримують вступ України до Європейського союзу та Північноатлантичного альянсу. Лише 33% опитаних задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua