• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Від продажу "Більшовика" виграє і місто, і держава, - голова ЄБА

Приватизація – це інструмент для зменшення корупції у державі, і продаж "Більшовика", яким до того керували неефективно, відкриває нові можливості для держави

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв’ю заявила голова Європейської бізнес асоціації Анна Дерев’янко.

"Приватизацію я вважаю інструментом для зменшення корупції в державі, тому що більшість випадків на держпідприємствах відбуваються корупційні, не потрібні державі дії. Якимись державними об’єктами держава може керувати, якимись – ні, а тому треба приватизувати і отримати прибуток. Я підтримую концепцію, за якою і держава гарно розпоряджається своїми активами, і приватизацію великих об’єктів, якщо ними неефективно керують. Все залежить від того, яким чином відбувається процес управління і наскільки він прозорий, ефективний, і наскільки від нього виграють всі залучені сторони", — заявила голова ЄБА.

За її словами, продаж "Більшовика" та перехід підприємства до приватного інвестора, який сплатить значну суму до державного бюджету, — це рух вперед.

"Якщо держава отримує податки і додаткові інвестиції, ефективно працюючі об’єкти, з’являються робочі місця, або вони гарно оплачуються – це плюс, а не мінус. А якщо об’єкт просто стоїть, і ніхто від цього не отримує належної користі – тоді треба йти на приватизацію", — підкреслила Анна Дерев’янко.

Голова ЄБА також підкреслила, що переможці аукціону, які придбали завод, мають чисту репутацію, дорожать авторитетом, і є надія, що вони зможуть реалізувати на місці підприємства цікавий об’єкт.

"Не знаючи деталей проєкту – складно щось коментувати з цього питання. Варто детальніше ознайомлюватися із планами людей, які придбали об’єкт. Та однозначно це буде щось цікаве, зважаючи на компанії та осіб, які перемогли на цих торгах. До об’єкту було багато уваги, люди активніше спостерігатимуть за тим, що там відбувається, і я не думаю, що там буде щось недостойне. У такому випадку все залежить і від дій влади також. Тому що держава має виступати незалежним регулятором і арбітром. Бізнес рухається в межах і рамках, які встановлює закон. І держава як такий регулятор має слідкувати за виконанням закону і встановленням рівності у правилах гри", — підсумувала Анна Дерев’янко.

Нагадаємо, 27 жовтня відбувся аукціон з продажу Першого київського машинобудівного заводу (екс-"Більшовик"). Об’єкт був проданий за 1,4 млрд грн консорціуму інвесторів у складі компаній А Девелопмент (власник Олексій Баранов) та UDP (Андрій Іванов). У портфелі UDP – будівництво інноваційних парків Unit.City у Києві та Харкові, А Девелопмент спеціалізується на реконструкції та реновації занедбаних територій у Києві, зокрема, площі на території колишнього заводу Арсенал. У найближчих планах девелоперів – реконструкція заводу Ріхерта на Подолі.

    Реклама на dsnews.ua