• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Відмова від випуску євробондів: Марченко поскаржився на невдалий час для відставки Смолія

Реклама на dsnews.ua
Рішення Мінфіну про відмову від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році в контексті поданого вчора, 1 липня, главою НБУ Яковом Смолієм заяви про відставку приймалося після нічних переговорів з інвесторами

Про це на брифінгу розповів міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Марченко зазначив, що вчора Україна провела успішне розміщення єврооблігаційних позик на суму 1,7 млрд доларів з рекордною прибутковістю в 7,3% і погашенням в 2033 році.

"Як тільки ми завершили випуск, ми дізналися про новини, яка нас, м'яко кажучи, стривожила. Відставка голови НБУ. Можливо, навіть шокувала. У зв'язку з чим були довгі нічні переговори з інвесторами, з нашими юридичними радниками. Оскільки ця подія у світі міжнародних фінансів є досить суттєвим. Тому вранці було прийнято рішення зупинити цей випуск", - заявив Марченко.

За його словами, інвестори схвалили це рішення.

"Ми показуємо, що ми як держава Україна не намагаємось бігти за швидкими рішеннями, обманюючи кого-то... Ми готові зробити певну паузу і потім вирішити, що ми будемо робити. Але я скажу, що це подія (новина про відставку Смолія, - "ДС".) було абсолютно неординарним. Більш того, гіршого моменту, ніж вчорашня заява голови НБУ, для цієї транзакції бути не могло. Час виходу заяви та формат були досить для нас несподіваними", - підкреслив міністр фінансів.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України сьогодні, 2 липня, відмовилася від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році.

Таке рішення було прийнято напередодні 1 липня у зв'язку з тим, що глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску. У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Питання відставки Якова Смолія буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції монобольшинства "Слуга народу", заявив нардеп Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua