• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Відставка Смолія: у МВФ висунули умови співпраці

Реклама на dsnews.ua

Україна повинна зберегти незалежність Національного банку, дотримуватися принципів інфляційного таргетування та плаваючого валютного курсу, щоб продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом

Про це заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю LIGA.net, передає "ДС".

"Програма базується на цих параметрах. Ми переконані, що модель управління центробанком і система управління монетарним і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України", - сказав він.

За словами представника МВФ, незалежність Національного банку, яка забезпечує стабільну монетарну та фінансову політику, має надзвичайно позитивний вплив на довгострокове економічний розвиток"

"Безвідповідальна політика центрального банку врешті-решт призводить до високої інфляції, нестабільності валютного курсу, проблем у фінансовому секторі, низького рівня економічного зростання та високого рівня безробіття, як ми це спостерігали під час минулих криз в Україні", - додав він.

Як повідомляла "ДС", 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу, в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

    Реклама на dsnews.ua