• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Відставки топ-менеджерів у НБУ можуть бути пов'язані з "дочкою" Сбербанку, — ЗМІ

Масові відставки у топ-менеджменті Національного банку України пов'язані з комплексом розбіжностей з приводу корпоративного управління, кадрових питань та навіть з можливим продажем української «дочки» Сбербанку Росії

Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Директор департаменту ліцензування з командою підлеглих Олександр Бевз та директор департаменту фінстабільності Віталій Ваврищук могли ухвалити рішення про відставку через сім різних причин, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

Джерела видання назвали такі конфліктні точки, що спричинили відставки:

  1. Голова НБУ Кирило Шевченко нібито вирішив призначити в департамент ліцензування нового заступника, через що Бевз побоювався, що вище керівництво хоче встановити повний контроль над роботою його команди.
  2. Шевченко кілька тижнів не підписував розширення департаменту, незважаючи на те, що його погодили інші пʼять членів правління.
  3. Були розбіжності щодо кадрових питань. НБУ не погодив члена правління Ощадбанку Дмитра Буца, хоча кваліфікаційна комісія Нацбанку (у ній Бевз — заступник) рекомендувала його кандидатуру. І навпаки — було погодження Олексія Руднєва головою Аккордбанка, хоча він працював на топ-менеджерській позиції в банку "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго (збанкрутував у 2015 р.).
  4. Ухвалювалися суперечливі рішення про небанківські установи. НБУ нібито затягував із заходами впливу щодо деяких компаній.
  5. Проявилася неузгодженість позицій щодо можливої купівлі української "дочки" Сбербанку РФ бізнесменами Андрієм Веревським, Андрієм Іванчуком і Віталієм Хомутинником. Регулятор не отримував документів від потенційних покупців, однак топ-керівництво нібито лояльно ставиться до цієї оборудки, хоча департамент ліцензування жорстко проти.
  6. Бевз та Ваврищук — люди зі "старої команди". Останній очолював департамент фінстабільності ще за часів правління Валерії Гонтарєвої і «банкопаду».

Нагадаємо, що увечері 30 червня директор департаменту ліцензування з командою Олександр Бевз заявив про відставку через «централізацію ухвалення рішень в одних руках, заміну колегіальності директивним ухваленням рішень» в НБУ. Після цього про звільнення заявив і директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук, пояснивши, що підтримує позицію і поділяє мотивацію колег.

    Реклама на dsnews.ua