• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Відсутність домовленостей з МВФ не позначиться на соцвиплатах, — Мінфін

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що зупиняти соціальні виплати для українців не планують

Сергій Марченко
Сергій Марченко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби міністерства, передає "ДС".

За словами Марченка, програма з МВФ потрібна Україні, щоб забезпечити джерела покриття зовнішніх запозичень.

"При цьому ми не розглядаємо варіанти, при яких доведеться зупиняти будь-які соціальні виплати. Навіть теоретично це виключено", — зазначив глава Мінфіну.

У той же час, за словами Марченка, співпраця з МВФ продовжується.

"З грудня по лютий в Україні працювала оціночна місія МВФ з перегляду програми. Ми до сих пір погоджуємо параметри майбутніх зобовʼязань і виконання існуючих параметрів. У нас йде нормальна дискусія з ключових питань. Ніяких критичних акцентів з жодного питання немає", — додав міністр .

Як писала "ДС", постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Радник голови Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна розраховує отримати новий транш кредиту МВФ на початку літа.

У МВФ назвали продуктивними дискусії по Україні, але констатували наявність низки невирішених питань і чекають пропозицій від української сторони для продовження переговорів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua