• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Падіння світової економіки перевищить 7%, найгірше буде єврозоні, - ОЕСР

Реклама на dsnews.ua
Згідно з прогнозом Організації економічного співробітництва і розвитку, падіння світової економіки через пандемії коронавіруса, складе 7,6%

Про це йдеться в доповіді Організації, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Організація назвала те, що відбувається "самим важким кризою у сфері охорони здоров'я та економіки з часів Другої світової війни".

У своїй доповіді організація прораховує два сценарії. У першому випадку поширення коронавіруса буде "під контролем", а в другому - прийде друга хвиля пандемії. При підконтрольному розвитку ситуації світова економіка в 2020 році скоротиться на 6, а в разі другої хвилі - на 7,6%, прогнозують вони. У 2021 році економісти очікують істотного відновлення економічного зростання.

На думку експертів ОЕСР, найбільш сильно від коронавіруса постраждала економіка країн єврозони: навіть при найкращому сценарії вони очікують обвалу на рівні 9,1%. На випадок другої хвилі пандемії прогнозується скорочення економіки на 11,5%. Особливо важка ситуація, на думку економістів, в Іспанії, Франції, Італії та Великобританії.

Для Німеччини ОЕСР прогнозує падіння економіки від 6,6 до 8,8%. Це гірше прогнозів уряду ФРН, яке очікує скорочення ВВП на 6,3%.

До складу ОЕСР входять 38 країн, у тому числі більшість країн Євросоюзу, США і Японія.

Як повідомляла "ДС", згідно з прогнозом Світового банку, падіння світової економіки в 2020 році складе не менше 5,2%.

    Реклама на dsnews.ua