• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Паніка в "Укренерго": запасів вугілля на складах ТЕС критично мало

Реклама на dsnews.ua

В "Укренерго" заявили про "критичну ситуацію" з запасами вугілля всіх марок на складах ТЕС — станом на 18 січня, його запаси з початку листопада 2020 року зменшилися в 5,2 разів до 487,5 тисяч тонн

Про це йдеться в повідомленні пресслужби "Укренерго", передає "ДС".

Відзначається, що із загальних запасів в 487,5 тисяч тонн газового вугілля — 283,6 тисяч тонн (запаси зменшилися в 7,5 разів), антрацитового — 203,9 тисяч тонн (-44,4%).

"Тому, починаючи з понеділка 18 січня, включені в роботу додатково шість блоків трьох ТЕС (Вуглегірська ТЕС, Зміївська ТЕС, Трипільська ТЕС) на резервному паливі (газ) сумарною потужністю 1200 МВт", — йдеться в повідомленні.

В "Укренерго" додали, що через різке похолодання споживання електроенергії зросло.

"Тому для проходження цього складного періоду з метою збалансування енергосистеми і покриття додаткового навантаження була збільшена генерація ГЕС і ГАЕС.

Зокрема, середньодобове виробництво ГЕС в порівнянні з минулим тижнем зросло на 30%, а також підвищені навантаження ТЕС — їх середньодобове виробництво збільшилося на 6%. Протягом тижня всі блоки ТЕС в енергосистемі працювали на вугіллі", — додали в компанії.

"Ніяких відключень будь-яких категорій споживачів за минулий тиждень і за станом на 18 січня не відбулося, графіки обмеження потужності (ГОП) та аварійного відключення (ГАВ) промислових підприємств не застосовувалися і поки не плануються до застосування", — підкреслили в "Укренерго".

Нагадаємо, раніше держкомпанія "Укренерго" спростувала інформацію, що з'явилася в деяких ЗМІ, про плановані віялові відключення електроенергії через брак вугілля на складах для підтримки генерації в період морозів.

    Реклама на dsnews.ua