• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Пенсії та соціальні виплати не головне: "слуга" назвав пріоритети Держбюджету-2021

Реклама на dsnews.ua

Серед пріоритетів Державного бюджету на 2021 рік сфери оборони, медицини та освіти

Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу" Василь Мокан в ефірі телеканалу "Україна 24".

"У проєкті бюджету на прийдешній рік всі соціальні показники індексуються за тими фінансовими можливостями, які має наша держава. Я б з великим задоволенням хотів підвищувати пенсії, зарплати та соцвиплати, але ми маємо виходити з реалій", — зазначив він.

За словами нардепа, у Держбюджету-2021 є три пріоритети.

"Пріоритетом у наступному році є нацбезпека та оборона, сфера охорони здоров’я, хоча дещо не дотягнули до того рівня, який би максимально забезпечив потреби системи охорони здоров’я прийдешнього року, включно з суттєвим підвищенням зарплати лікарям. Але це планують робити поступово. Все-таки на третину медикам… Ну й освіта, звичайно, також це стратегічний напрям, все-таки на третину наступного року зарплату медикам та освітянам піднімають", — сказав він.

Мокан додав, що підвищення зарплат трохи відкладається через брак коштів.

"Насправді дійсно Кабмін скасував постанову ще одного з попередніх урядів, яка суттєво підвищувала зарплати, але не була підкріплена фінансами, тому що за розрахунками це потребувало плюс додатково 50 млн грн, яких зараз у нашої держави немає. Це відтерміновується, але це не означає, що не буде підвищення зарплат освітянам. З 1 січня прийдешнього року планується підвищення їм зарплати на 20%, а у липні ще на 8,2%, тобто майже на третину зростуть оклади освітян", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", 27 листопада в Верховну Раду надійшов доопрацьований проект Держбюджету-2021 для розгляду в другому читанні.

Для прийняття документа планується скликати позачергове засідання парламенту.

    Реклама на dsnews.ua