• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

З сьогодні почала працювати зона вільної торгівлі між Україною та Великою Британією

Реклама на dsnews.ua

З 1 січня 2021 року вступила в дію Угода про вільну торгівлю з Великою Британією

Документ надасть вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції, а з 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільского гсоподарства України.

"Це знакова подія для нас, адже важливим було не тільки підписати Угоду з Великобританією, але і узгодити це з Європейським Союзом, враховуючи підписану раніше Угоду про асоціацію. Нам вдалося досягти хороших результатів, оскільки наші показники торгівлі з Євросоюзом не були змінені", — зазначив глава міністерства Ігор Петрашко.

В міністерстві підкреслили, що Угода значно покращить баланс і структуру двосторонньої торгівлі між Україною та Сполученим Королівством, забезпечить переконливі можливості для бізнесу, вигідну співпрацю з українськими партнерами.

Також Мінекономіки проводиться підготовка до нових угод з Тунісом, Єгиптом, Йорданією, В‘єтнамом, Індонезією та Китаєм. Крім того, Україна розширює можливості для преференційного експорту товарів на ринки ЄС, Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Грузії в рамках Регіональної конвенції "ПанЄвроМед".

Нагадаємо, 8 жовтня 2020 року президент України Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Борис Джонсон підписали Угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і партнерство. 16 грудня Верховна Рада ратифікувала дану угоду.

    Реклама на dsnews.ua