• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Майже 1 млрд грн штрафу: компанія JTI Україна програла суд АМКУ

Реклама на dsnews.ua

Господарський суд Києва не задовольнив позов JTI Україна щодо штрафу Антимонопольного комітету. Компанія продовжить оскаржувати рішення

13 серпня 2020 року Господарський суд Києва відмовив компанії JTI Україна – ПАТ Джей Ті Інтернешнл Україна та ПАТ Джей Ті Інтернешнл Компані Україна – в задоволенні позову щодо рішення Антимонопольного комітету № 697-р 10.10.2019. Як повідомили "ДС" в компанії, JTI Україна не згодна з рішенням Господарського суду Києва і буде оскаржувати його в Північному Апеляційному Господарському суді. У той же час компанія сплатить штрафи, встановлені Антимонопольним комітетом України, аби уникнути нарахування пені за їхню несплату (близько 14 млн грн на день).

Згідно з рішенням АМКУ JTI Україна повинна сплатити 923 млн грн штрафу, з яких ПАТ Джей Ті Інтернешнл Україна – 434 млн грн та ПАТ Джей Ті Інтернешнл Компані Україна — 489 млн грн.

"Ми вважаємо рішення суду таким же необґрунтованим, як і рішення АМКУ, оскільки ми не є учасником будь-яких узгоджених антиконкурентних дій. Ми працюємо з найбільшим дистриб'ютором тютюнових виробів, консолідація ринкової частки яким була схвалена самим Антимонопольним комітетом ще 10 років тому. І ми дуже стурбовані тим, що Антимонопольний комітет звинувачує нас у співпраці з компанією, функціонування якої в нинішньому масштабі стало результатом дій самого комітету", — відзначають в компанії. В JTI Україна також підкреслюють, що рішення АМКУ та Господарського суду Києва ставлять під загрозу існування міжнародного бізнесу в Україні.

JTI Україна – один з найбільших виробників тютюнової продукції в Україні. Входить до ТОП-10 платників податків України (12,5 млрд грн. у 2019 році), експортує продукцію в 22 країни світу на $143 млн (2019). Починаючи з 1993 року компанія інвестувала в Україну більше $300 млн, створила понад 900 прямих робочих місць, і тільки за останні 10 років сплатила до бюджету податків на суму понад 83,5 млрд. грн.

Нагадаємо, що в жовтні 2019 Антимонопольний комітет ухвалив рішення, яким визнав, що монополія «Тедіс Україна» на ринку дистрибуції протиправно виникла в результаті узгоджених дій цієї компанії і тютюнових компаній-виробників, і наклав на тютюнового дистриб'ютора "Тедіс" і чотирьох найбільших виробників цигарок штраф у розмірі 6,5 млрд грн. Виробники сигарет Philip Morris, Джей Ті Інтернешнл, Імперіал Тобакко Продакшн і Бритіш Американ Тобакко (Прилуки) заявляли про намір оскаржити штраф у суді, проте всі компанії суди програли.

При цьому Кабінет міністрів готується створити Національного оператора на ринку тютюнових виробів.

    Реклама на dsnews.ua