• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Під керівництвом сім'ї Беспалько БХФЗ потрапив в міжнародні скандали та здав лідируючі позиції на фарм-ринку, — ЗМІ

Сім'я Беспалько, яка контролює більше половини акцій БХФЗ, вже кілька років виводить гроші підприємства на свою кишенькову фірму

Реклама на dsnews.ua

Через численні кримінальні справи в Англії, Німеччині, Швейцарії та Україні, Беспалько намагаються продати свою частку, однак, це не перший скандал в історії БХФЗ, пише РБК-Україна.

У 1994 році американська компанія R&J Trading International, Inc інвестувала в завод кілька мільйонів доларів, і створила з "Борщагівкою" спільне підприємство (СП АОЗТ БХФЗ), отримавши в ньому частку 50%.

"Через рік глава правління СП Микола Беспалько, а також його дружина Людмила, головний бухгалтер та начальник юридичного відділу створили нову компанію зі схожою назвою — ТОВ" Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (НТЦ БХФЗ)", — йдеться в матеріалі. При цьому, компанію створили без відома американських партнерів (але за гроші спільного підприємства).

Беспалько провели додаткову емісію акцій україно-американського СП. Всі нові акції купила фірма "НТЦ БХФЗ". Дізнавшись про це, американська сторона звернулася до суду за фактом розмиття частки і фактично рейдерського захоплення компанії. Довгі судові тяжби так ні до чого і не привели, а конфлікт "замʼяли", коли втрутився екс-мер Омельченко. Після цього, 30% акцій контрольованого Беспалько ТОВ "НТЦ БХФЗ" раптово були передані у власність Києву.

У 2015 році "Дарниця" придбала ті самі 30% акцій БХФЗ у міста Київ і заявила права на участь в керуючих органах і в фінансовому контролі БХФЗ. Беспалько це не сподобалося, і вони навіть намагалися оскаржити правомірність аукціону в суді.

На замовлення "Дарниці" міжнародна компаній "Крестон Джі Сі Джі Аудит" провела forensic-аудит (тобто фінансове розслідування) діяльності БХФЗ за 2015 і 2016 роки.

Як виявилося, Беспалько і топ-менеджери БХФЗ переводили на рахунок компанії "Метабей" (доньки Беспалько Ірини Ржепецької) 30% від тих грошей, які завод платив за фармацевтичну сировину. Тільки у 2016-2017 роках до Ржепецької надішло майже 7 млн ​​доларів грошей БХФЗ.

Зараз справу про збиток на 6,8 млн дол розглядає Госпсуд Києва, Високий суд справедливості в Лондоні, оскільки там зареєстрована "Метабей", а також суд Швейцарії.

Крім того, в Німеччині та в Швейцарії розслідуються справи про шахрайство, відмивання грошей і несплаті податків, відповідачем виступає Ржепецька.

Невдалий менеджмент і скандали навколо сімʼї Беспалько привели колись лідера індустрії в занепад. Зараз БХФЗ ще тримається в 20-ці лідерів фарм-ринку України, але займає останні місця.

    Реклама на dsnews.ua