• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Поліська ТЕС та Сіверська ТЕЦ перейшли під управління "Кліар Енерджі"

Два великих ВДЕ-енергетичних об’єкта – Поліська ТЕС (м. Овруч) та Сіверська ТЕЦ (м. Славутич), – які не змогла вивести на планові показники видачі енергії компанія "Укртепло", перейшли під керівництво лідера реалізації біоенергетичних проєктів України Групи компаній "Кліар Енерджі"

Реклама на dsnews.ua

Восени 2021 року Група компаній "Кліар Енерджі" продовжила підготовку запуску двох великих, однак незавершених енергооб’єктів: Поліської ТЕС в м. Овруч (планова потужність – 5,9 МВт*год) і Сіверської ТЕЦ в м. Славутич (планова потужність – 12,5 МВт*год).

Початково будівництвом та запуском об’єктів займалась компанія "Укртепло". У 2017 р. почалося будівництво Сіверської ТЕЦ в м. Славутич, а у 2018 році Поліської ТЕС в м. Овруч. Планувалось, що енергооб’єкти вийдуть на планові показники генерації енергії у 2020 та 2021 рр відповідно. Проте, попри багатомільйонні інвестиції (тільки в забудову Поліської ТЕС було інвестовано понад 10 млн євро), компанія "Укртепло" не змогла закінчити роботи у зазначений термін. Об’єкти на території станцій були добудовані лише частково, а обіцянки адміністраціям міст Славутича та Овруча "підвищити інвестиційну привабливість регіонів та створити "магніти" для залучення нових бізнес-проєктів" залишилися невиконаними.

Щоб не допустити руйнування енергетичних об’єктів, зберегти вже вкладені інвестиції, а також виконати зобов’язання перед мешканцями Овруча й Славутича, Група компаній "Кліар Енерджі" була вимушена взяти Поліську ТЕС та Сіверську ТЕЦ під своє керівництво. Головними причинами переходу об’єктів під управління "Кліар Енерджі" стали: сильний інженерний склад Групи, достатні інвестиційні можливості, а також великий успішний досвід будівництва, запуску та експлуатації масштабних проєктів в галузі ВДЕ-енергетики.

У проєктному портфелі "Кліар Енерджі" десятки реалізованих "з нуля" енергооб’єктів на біопаливі. Так, у 2016 році була створена й здана в експлуатацію еталонна Корюківська ТЕС (м. Корюківка, Чернігівська обл.) на трісці потужністю 4 МВт. У 2020 році під управлінням "Кліар Енерджі" запущена експериментальна Чернігівська генеруюча Компанія (м. Чернігів), яка генерує електрику за допомогою газифікації деревини. Останній об’єкт за свою інноваційність, а також позитивний вплив на довкілля, був відзначений нагородою від Професійної асоціації екологів України.

Генеральний директор Групи компаній "Кліар Енерджі" Андрій Гріненко заявив: "Ми з великою обережністю брали на себе відповідальність за доведення працездатності до планових показників Сіверської ТЕЦ і Поліської ТЕС. Це, безумовно, складні інженерні проєкти, які можливо запустити в експлуатацію лише команді досвідчених фахівців. А ми навчились справлятися з кризами навіть національного масштабу, тож вважаємо своїм обов’язком підтримати важливі для України проєкти "зеленої" енергетики й зберегти вкладення інвесторів. Доведення працездатності станцій до планових показників дозволить всій країні рухатися в рамках загальноєвропейського вектора Green Deal, а також залучати національних і іноземних інвесторів для розвитку нових енергопроєктів".

Наразі Група компаній "Кліар Енерджі" проводить повний технічний і фінансовий аудит отриманих в управління станцій. Тільки після цього будуть оголошені терміни остаточного завершення проєкту. На думку фахівців Групи компаній "Кліар Енерджі", доведення працездатності Поліської ТЕС і Сіверської ТЕЦ до планових показників допоможе збалансувати енергосистему України, підвищить інвестиційну привабливість регіонів, а також прискорить процес відмови від викопних джерел енергії на користь відновлюваних, тобто посприяє підтримці загальноєвропейської тенденції Green Deal.

Уже сьогодні Група компаній "Кліар Енерджі" є флагманом ринку біоенергетики України (18 створених і діючих об’єктів ВДЕ-енергетики), а з повноцінним запуском Поліської ТЕС і Сіверської ТЕЦ "Кліар Енерджі" стане національним лідером генерації електроенергії на біомасі з загальною потужністю генерації понад 40 МВт*год.

    Реклама на dsnews.ua