• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Послав на три букви": Бахматюк розповів про перепалку з колишнім главою ОП Богданом

Реклама на dsnews.ua

Український бізнесмен Олег Бахматюк заявив, що двічі бачився з колишнім керівником Офісу президента Андрієм Богданом і той справив на нього негативне враження

Про це бізнесмен розповів виданню Гордон, передає "ДС".

За словами Бахматюка, він хотів поділитися з президентом Володимиром Зеленським своїми бізнес-ідеями, але зіткнувся з відвертим хамством Богдана.

"Я колись дуже багато часу провів у Китаї і на Близькому Сході. Може, ви не знаєте: на базі нашої компанії Україна отримала дозвіл на постачання кукурудзи в Китай ... Ми взяли за прототип контракт "Роснефти" з Китаєм, коли були поставки сировини проти кредитних ресурсів. Коли ти заходиш на стратегічні території — і натомість отримуєш дешеві фінансові ресурси на тривалий період, а ця країна отримує стабільні поставки сировини, що не менш важливо, ніж сам ресурс. Кожен отримує те, що він хоче. І у мене був досвід напрацювання ... Коли прийшов Зеленський до влади, я думаю: "А дай я запропоную своє розуміння, де Україна може взяти $ 10 млрд", — розповів Бахматюк і уточнив, що запропонував президентові розглянути можливість укладення сировинних контрактів (наприклад, зернових) із Китаєм і країнами Близького Сходу.

На першій зустрічі, за спогадами Бахматюка, крім Зеленського і Богдана, були присутні помічник президента Сергій Шефір та глава МВС Арсен Аваков.

"Я презентую цей проєкт ... Причому мені навіть вдалося, як мені здалося (може, це моя думка — можете оточуючих запитати), переконати президента, що цей проєкт має право на життя ... МВФ — це добре, кредитори — це добре, але будь-яка альтернатива підсилює твої можливості. І диверсифікація є і в Китаї, і в Японії, і в Сполучених Штатах Америки, і в будь-якій країні Європейського союзу. Це нормально, це сила ... Богдан в абсолютно хамській манері почав перебивати. і якщо з [колишньою главою Нацбанку Валерією] Гонтаревою я трохи старався, тому що все-таки жінка, це мене стримує, то тут я, м'яко кажучи, трохи зчепився", — сказав Бахматюк.

Він зазначив, що звернув увагу президента на поведінку Богдана, і останньому "це явно не сподобалося".

"Президент, до речі, його трошки заспокоїв і сказав: "Можна договорити до кінця?" Людина не давала договорити, перебивала, хамила, говорила всякі дурниці, які зовсім не відповідали компетенції. Я намагався якось згладити [ситуацію] ... Але і це закінчилося нічим. Я вийшов — і навіть не зрозумів, навіщо я прийшов. Пошкодував", — сказав бізнесмен.

Під час другої зустрічі, через три тижні, Богдан знову нахамив Бахматюку.

На зустрічі були присутні представники Офісу президента, Офісу генпрокурора, Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Зустріч стосувалася справи "VAB Банку", власником якого раніше був Бахматюк. Бізнесмен фігурує в кримінальному провадженні щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту на суму 1,2 млрд грн, виданого банку в жовтні 2014 го.

"(Богдан, — "ДС") м'яко кажучи, послав мене на три букви. Сказав: "Пішов ти в ж*пу". Вибачте. "І всі твої компанії, і люди на х*ін не потрібні". [Мені довелося йому відповісти]. Я сказав: "Шановний, не вам це вирішувати". Але я тоді відразу зрозумів, що ця людина налаштована на те, щоби знищити мою компанію, не вникаючи в процес", — зазначив Бахматюк.

Він назвав Богдана людина із завищеною самооцінкою і допустив, що він міг бути причетний до кримінального переслідування Бахматюка.

    Реклама на dsnews.ua