• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Постачальники газу в Україні почали підвищувати тарифи (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

З листопада постачальники газу в Україні почали підвищувати тарифи для населення. Ціни на "блакитне паливо" варіюються від 6 до майже 9 гривень за куб. в залежності від регіону

За даними експертів, подорожчання може бути не останнім, йдеться в сюжеті ТСН, на який посилається "ДС".

Зазначається, що на сьогодні українцям газ постачають близько 50 компаній, більшість з яких вже оголосили про підвищення тарифів.

За словами директора ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Україна" Максима Рабіновича, підвищення тарифів — це виключно сезонне явище.

"Ціна на світових європейських хабах в опалювальний сезон зростає, це абсолютно нормальна практика", — пояснив він.

В сюжеті зазначається, що у громадян є можливість відмовитися від постачальника, тарифи якого будуть занадто високими. Для цього потрібно написати відповідну заяву і вказати нового бажаного постачальника.

Разом з тим у Мінсоцполітики кажуть, що подорожчання газу не вдарить по одержувачах субсидій. Якщо одержувачі допомоги не збільшували свої доходи та не зафіксовано зростання пенсій або зарплат в їхніх родинах, цієї зими вони будуть платити за газ стільки ж, як і минулого сезону.

Як писала "ДС", газопостачальна компанія "Нафтогаз України" на листопад встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). Таким чином, ціна газу для населення у листопаді зросте більш ніж на третину.

    Реклама на dsnews.ua