• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн, — ФРУ

Федерація роботодавців підтримала рішення комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики поступового підвищення ставки акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН)

Поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн, — ФРУ
Поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн, — ФРУ
Реклама на dsnews.ua

"Запропонований темп підвищення ставки акцизного податку буде стримувати зростання нелегального ринку тютюновмісних виробів, на відміну від руйнівного підвищення на 320%, що призведе до трикратного зменшення обсягу легального ринку ТВЕН", — відзначають у ФРУ.

За розрахунками експертів, реалізація прийнятої комітетом пропозиції збільшить доходи державного бюджету акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 2,6 млрд грн.

Директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський зазначив, що цифри опонентів щодо міфічних втрат державного бюджету через цей крок відверто плавають.

"Ми вже бачили цифри і про 1,8 млрд грн бюджетних втрат, і про 2,3 млрд грн, тепер уже — 3 млрд. За таких темпів завтра дійде до 10 млрд грн. Ця "цифрова вакханалія" показує лише одне — реальних розрахунків у тих, хто "розганяє" цю паніку і зраду, немає взагалі", — упевнений Яворський.

У той же час експерт відзначає, що в разі "шокового" сценарію, якщо акциз буде підвищено відразу в 4,2 рази — обсяги легального і нелегального ринків ТВЕНів майже зрівняються, і про реальні акцизних надходжень можна буде забути.

Нагадаємо, минулого тижня члени профільного парламентського Комітету в рамках розгляду законопроєкту 4278 підтримали підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 200% від діючого в 2020 році і подальше щорічне підвищення 30% у 2022-2025 роках. Це дозволить зрівняти ставки акцизного податку на ТВЕН у 2025 році зі ставкою акцизного податку на звичайні сигарети поступово.

В Американській торговельній палаті раніше також закликали до поступового підвищення акцизів на ТВЕНи, попередивши: втрати держбюджету у разі шокового (відразу в 4,2 рази), а не поступового підвищення акцизу, будуть більші.

У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України теж підтримують більш поступовий варіант підвищення акцизу.

"Щоб запобігти зростанню рівня нелегального ринку ТВЕН, уникненню втрат державного бюджету та погіршенню економічної ситуації закликаємо народних депутатів до скасування "податкового терору" шляхом прийняття відповідного законопроєкту, яким пропонується поступове підвищення ставки акцизу на ТВЕН замість різкого підвищення відразу в 4,2 рази", — заявили в Раді підприємців при Кабміні.

    Реклама на dsnews.ua