• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Втрата Україною транзиту газу підвищує ризик повномасштабного вторгнення Росії, — Вітренко

В разі запуску газопроводу "Північний потік-2" Україна залишиться без транзиту газу, що суттєво підвищить ризик збройної агресії РФ проти нашої країни

Юрій Вітренко
Юрій Вітренко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в ефірі програми на каналі «1+1», передає "ДС" з посиланням на пресслужбу НАК.

«Північний потік-2» — це не тільки втрата грошей для України. Економічні втрати України є важливими для наших західних партнерів, але ми маємо також казати, що є навіть більш важливі фактори, які свідчать про те, що «Північний потік-2» має бути зупинено. Це — безпековий фактор, оскільки без транзиту газу через Україну підвищується ризик повномасштабної військової агресії з боку Росії. І це буде загрозою не тільки для України, але й для всієї Європи», — сказав він.

За словами Вітренка, будівництво «Північного потоку-2» вже стало символом корупції та зумовлене зовсім не законами вільного ринку, а геополітичними амбіціями Кремля.

Керівник Нафтогазу вважає, що ЄС та США повинні впровадити дієві санкції проти «Північного потоку-2», зокрема, в частині сертифікації цього газопроводу, та усунення зловживань ПАТ «Газпром» на європейському ринку газу.

«Північний потік-2», на жаль, як і багато інших дій Російської Федерації, порушує, наприклад, антимонопольне законодавство Європи. Цей газ постачається в Європу, і Газпром, (на жаль, для всіх у світі, але це факт), зловживає своїм домінуючим становищем на європейському ринку. І коли окремі європейські політики не помічають цього, закривають на це очі, а потім займають високооплачувані позиції в Газпромі», — підсумував Вітренко.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що категорично проти запуску газопроводу "Північний потік-2", а в якості компенсації бачить "припинення війни, спокій і стабільність на всій території України".

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відзначав, що російський газопровід "Північний потік 2" — це перш за все загроза безпеці України, а не тільки економіці.

Кулеба також заявляв, що Україна готова до переговорів про компенсації в звʼязку з запуском російського магістрального газопроводу "Північний потік-2", однак може не погодитися на запропоновані умови.

.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua