• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Підвищення ренти на видобуток руди завдає шкоди галузі та бізнес-середовищу, – гендиректор "Метінвесту"

Реклама на dsnews.ua

Підвищення рентних ставок на видобуток залізної руди, прийняте законом №466, завдає шкоди гірничо-металургійній галузі країни зокрема і бізнес-середовищі в цілому

Таку думку під час віртуального престуру заводами "Метінвесту" висловив гендиректор групи Юрій Риженков, передає "ДС".

"Поряд з впровадженням стандарту BEPS (дане нововведення компанія підтримує. - Ред.) в цьому законі раптом також були прийняті певні положення, які призвели до серйозного зростання ставок на видобуток залізної руди. Вони збільшилися з 8% до 11-12% в залежності від цін на сировину. Це призводить до серйозного підвищення витрат на оплату ренти гірничорудними підприємствами - понад $64 млн на рік, зростання більше ніж на 40%", - зазначив Риженков.

На його думку, вирішувати проблеми бюджету за рахунок додаткових податків для гірничо-металургійного комплексу (ГМК) - недалекоглядна політика.

"Це, звичайно, найлегший шлях вирішення проблем з доходами бюджету, так як ГМК працює повністю по-білому. Однак, як мені здається, держава забуває, що ГМК - це не тільки видобуток і продаж руди, а весь ланцюжок, в тому числі металургійні підприємства. І тільки збитки металургійних підприємств за опублікованими даними за минулий рік склали понад 30 млрд грн. І зрозуміло, щоб метпідприємства не закрилися - доводилося дотувати їх за рахунок доходів, отриманих від продажу залізо-рудної сировини (ЗРС). Про це держава забуває, коли збільшує навантаження на гірничо-рудні підприємства", - пояснив гендиректор "Метінвесту".

Пандемія, що вибухнула, ще більше погіршила становище гірників і металургів, і проблема в тому, що зазначений закон, що регулює рентні ставки, не пропонує механізмів гнучкого реагування на зміни світової кон'юнктури.

"Тому я вважаю, що без прийняття змін такі законодавчі ініціативи несуть величезну шкоду бізнес-середовищу, вони нівелюють інші ініціативи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату, навпаки, викликають відтік інвестицій і ставлять під загрозу весь ланцюжок виробництва в ГМК", - констатував Юрій Риженков, додавши, що його компанія закликає владу "виробити прозорі, зрозумілі і пов'язані з ринком методи встановлення ренти, які прийняті в усьому світі".

Нагадаємо, що закон №466 (законопроєкт 2010) Верховна Рада прийняла 21 січня, а президент Володимир Зеленський підписав 1 травня, вказавши на необхідність внести в нього зміни. Заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів в кінці травня анонсувала подання до парламенту законопроєкту, напрацьованого в ході консультацій зі всіма зацікавленими сторонами. За доопрацювання спірних положень зазначеного закону виступили багато українських бізнес-асоціації.

    Реклама на dsnews.ua