• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Представники бізнесу дали оцінку роботі Держмитслужби: 57% респондентів вимагають змін

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках реалізації проєкту Підтримка Громадської Ініціативи "За чесну та прозору митницю" 28 жовтня оприлюднив дані шостої хвилі щорічного опитування 1000 підприємств експортерів та імпортерів по всій території України

Реклама на dsnews.ua

Згідно з даними дослідження, майже 78% представників бізнесу вважають роботу Державної митної служби України ефективною. При цьому майже 21% вважають митницю ефективною і такою, що не має потреби у змінах, а 57,1% респондентів вказали, що робота митниці у цілому ефективна, але вимагає деяких змін. Це найбільша частка за останні 5 років, повідомляє пресслужба Державної митної служби України.

Проблемою номер один для виключно експортерів, великих та середніх підприємств, а також для с/г та промислових підприємств є недосконале митне законодавство. Для імпортерів, мікро- та малих підприємств, а також для сфер торгівлі і послуг основною проблемою є завищення митної вартості

Індекс сприйняття роботи митниці на шкалі від -1 до +1 (СРМ) є позитивним у всіх регіонах. Найкращі оцінки поставили підприємства у Черкаській та Донецькій областях: значення Індексу СРМ тут склало 0,69 та 0,67. Найнижчі значення Індексу СРМ у Рівненській, Київській та Волинській областях. Але і тут переважають позитивні оцінки.

Більше 60% опитаних оцінили роботу митниці за останній рік добре та відмінно. 8,5% дали незадовільну оцінку. Середній бал: 3,7 з 5 (у 2020 році – 3,6).

Виключно експортери оцінили роботу митниці вище, ніж інші опитані (середня оцінка – 4 бали). С/г та промислові підприємства оцінили роботу митниці краще від інших. Середні та великі підприємства краще оцінюють роботу митниці, ніж малі та мікропідприємства. Кожне п’яте промислове підприємство (20,4%) не повідомляє про проблеми на митниці. Це більше, ніж в інших секторах, зазначається у дослідженні.

Респонденти оцінили практично усі кваліфікації митних інспекторів в середньому на 4 або 4+ бали з п’яти.

Середню тривалість митного оформлення представники бізнесу оцінили у 10 год (10,4 у 2020 році), тривалість митного огляду у 2,2 год (2,5 у 2020 році).

Частка підприємств, які вважають напрямок реформ на митниці правильним (30,1%), значно перевищує частку тих, які вважають його неправильним (8,7%).

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua