• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Продаж газу населенню за пільговою ціною продовжили до 1 серпня, - Буславец

Реклама на dsnews.ua
Кабінет міністрів продовжив дію спеціальних публічних зобов'язань для продажу газу населенню за необхідності обрати постачальника останньої надії

Про це т.в.о. міністра енергетики України Ольга Буславец повідомила на брифінгу за підсумками засідання уряду, передає "ДС" з посиланням на Эспрессо.TV.

За словами Буславец, рішення про продовження пільгового продажу газу до 1 серпня пов'язано з необхідністю провести конкурс з відбору постачальника останньої надії на газовому ринку для населення.

"Для забезпечення безперебійності і стабільності функціонування ринку природного газу при скасування так званого ПСО - публічних спеціальних зобов'язань, важливим було визначення постачальника останньої надії, якого, на жаль, останні два роки у нас не було. Ця тема дуже важлива, оскільки після скасування ПСО кожен споживач повинен мати гарантовані поставки газу", - пояснила Буславец.

За її словами, вчора провели засідання комісії і оголосили конкурс. Кабмін очікує, що всі потенційні постачальники до 7 липня представлять свої пропозиції, і конкурс проведуть по всьому конкурентним правилам і вимогам.

"Це дозволить після цього забезпечити поетапне відкриття ринку газу та безперебійне постачання цього ресурсу населенню", - зазначила в. о. міністра.

Як повідомляла "ДС", з січня 2020 року вартість газу для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК "Нафтогаз України" поставляє газ в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО), визначається за новою формулою, в якій враховується ціна на голландському газовому хабі (ТТF). Планувалося, що з 1 липня Україна переходить на ринкові ціни на газ для населення, а "Нафтогаз" не буде постачати газ за фіксованими цінами.

    Реклама на dsnews.ua