• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Програми підтримки, орієнтовані на ФОПів: Петрашко закликав подавати документи максимально швидко

Реклама на dsnews.ua

Фізичні особи-підприємці є великою частиною економіки України, тому уряд розробив та втілив в життя декілька програм для їхньої підтримки

Про це розповів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко у прямому ефірі на каналі "1+1", повідомляє "ДС".

"Наші програми підтримки, які Уряд робить, орієнтовані на ФОПів. Це і програма по кредитуванню бізнесу "5-7-9" (бізнесу вже профінансовано майже 16 млрд грн), яка буде продовжена. Це і програма по 8 тисяч гривень, на яку лише за два перші дні зареєструвалося 120 тисяч українців. Це все, в основному, ФОПи", — розповів Петрашко.

Міністр закликав всіх ФОПів подаватися на програми максимально швидко.

"Щодо 8 тисяч гривень подача документів до 31 грудня, тобто є час. Потрібно зареєструватися, виплати почнуться з 21 числа. Хто звернеться до 21-го, той кошти отримає до кінця року. Хто звернеться після 21-го – вже в новому році", — прокоментував він.

За словами Петрашко, виплати отримають ті, основний КВЕД яких включений в Перелік видів економічної діяльності, які можуть постраждати у звʼязку з посиленням карантину. Програма "Допомога роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин" не привʼязана до переліку та реалізується через регіональні Центри зайнятості.

Ознайомитися з порядком подачі документів усіх програм можна за посиланням.

"ФОПи стали для нас, для України великою частиною економіки. Ми з розумінням ставимося до підприємців, завжди проводимо з ними консультації. Діалог проводимо у форматі зустрічей з асоціаціями, які представляють ФОПів", — сказав Петрашко.

Він додав, що Мінекономіки брало активну участь в розробці саме тих змін щодо відтермінування, які були прийняті. Адже з 1 січня мали вступити дуже жорсткі обмеження. Зараз більшість обмежень перенесено на рік, крім ризикових груп товарів.

Нагадаємо, 15 грудня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко обговорив із бізнесом програми підтримки українців під час січневого локдауну.

    Реклама на dsnews.ua