• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Програмні РРО набирають обертів

Інноваційні «касові апарати у смартфоні», так звані ПРРО, передбачені Законом України №128 з детінізаційного пакету, вже місяць використовуються в Україні

Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

За перший місяць роботи зареєстровано 32,2 тис. ПРРО, які видали понад 12 600 000 млн чеків.

Найбільша питома вага ПРРО — близько 31 тис., або 96%, застосовується у сфері фінансової діяльності, близько 0,5 тис., або 1,6% — у сфері оптової та роздрібної торгівлі, повідомляє ДПС України.

Першим мережевим магазином, який упровадив у свій бізнес процес ПРРО, став INTERTOP. Сергій Бадрітдінов, директор мережі, стверджує, що впровадження програмних кас — це економія, немає витрат на покупку, а плата за щомісячне користування менша. Перевага й у тому, що кілька кас можуть використовувати один недорогий термопринтер (а не друкувати чеки в кожній окремій касі, як зараз). Якщо звичайні каси ламаються, то минає багато часу, поки їх полагодять. А якщо зламається комп'ютер, його можна миттєво замінити на запасний і немає витрат на площу, яку займає каса.

«Зараз опрацьовуємо з Інтертопом впровадження кас Checkbox не тільки в офлайн-мережі, але й у інтернет-магазині. Також входимо зараз ще в кілька великих мережах і безліч інтернет-магазинів, ресторанів, ФОП тощо», — повідомив Дмитро Дубілет, розробник програмних кас.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 р. бізнес може використовувати програмні РРО замість традиційних касових апаратів. Це стало можливим завдяки змінам закону про РРО та Податкового кодексу, спрямованим на детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Важливо, що з 1 серпня програмний РРО стане лише альтернативою класичним РРО. Тобто всі підприємці, які зобов'язані проводити свої операції через фіскалізацію, за власним бажанням обирають, чи переходити їм на інноваційний продукт. Це може бути як безкоштовне програмне рішення від ДПС, так і ринкові пропозиції, розроблені на основі відкритого API від Державної податкової служби.

1 січня 2021 р. розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО стане обов'язковим, і вступають в силу норми закону, що запускають механізм фіскального кешбеку— коли споживач в разі видачі йому нефіскального чека зможе сформувати запит до ДПС і після перевірки отримати всю вартість за товар назад, при цьому сам товар залишити у себе.

З 1 квітня 2021 р. вступає в силу обов'язок щодо застосування РРО для всіх фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку II-IV груп. У цьому випадку програмні РРО можуть стати зручним і недорогим рішенням для підприємців. Попереду ще 8 місяців для тестування безкоштовних програмних рішень.

    Реклама на dsnews.ua