• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Проєкт з енергоефективності в Луцьку дозволяє заощаджувати на енерговитратах і покращувати навчальне середовище

Енергоефективні, термомодернізовані дитячі садки, школи, заклади культури та спорту в Луцьку дозволять значно скоротити споживання тепла та електроенергії, зменшити викиди CO2 та покращити навчальне середовище для понад 26 000 дітей та вчителів міста

Реклама на dsnews.ua

19 жовтня було урочисто представлено результати проєкту з енергоефективності в Луцьку за участю всіх партнерів, які доклали зусиль для модернізації більш ніж 30 об’єктів у закладах освіти, культури та спорту. Проєкт був профінансований за рахунок внесків Швеції, Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), міського бюджету та "Нефко". Норвегія є донором E5P і, разом зі Швецією та іншими скандинавськими країнами, є державою-засновницею "Нефко".

"Оскільки Швеція зробила великий внесок у низку заходів з енергоефективності в Україні, як в громадських будівлях, так і в системі централізованого теплопостачання, стала ініціатором створення фонду E5P під час головування нашої держави в ЄС у 2009 році, і була однією з сторін, що фінансували проєкт, ми дуже раді бачити результат внеску Швеції і брати участь в сьогоднішніх урочистих заходах, присвячених цьому проєкту. Він матиме великий екологічний та соціальний вплив на місто", – прокоментував під час урочистостей в Луцьку Тобіас Тиберг, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні.

"Ми співпрацюємо з "Нефко" та підтримуємо інвестиції в енергоефективність у декількох містах по всій Україні. Завдяки Ініціативі з питань енергоефективності Норвегія-Україна (NUEE) наразі подібний інвестиційний проєкт реалізується в сусідньому місті Рівному. Фінансуючи заходи з покращення енергоефективності громадських будівель, ми підтримуємо розвиток муніципальної інфраструктури та послуг. Покращення енергоефективності також сприяє зменшенню імпорту енергії та покращенню енергетичної самодостатності та безпеки для України", – пояснив Ерік Сведал, Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні.

"Нефко" розпочала співпрацю з Луцьком у 2013 році, а кредитна угода на цей проєкт була підписана у травні 2018 року. На основі проведеного техніко-економічного обґрунтування, профінансованого Швецією, було ухвалено рішення зосередитись на освітніх, культурних і спортивних будівлях та спорудах, включаючи заклади дошкільної та шкільної освіти, художніх та музичних шкіл, а також громадський басейн. Всього до проєкту було включено 31 об’єкт, з них 27 було повністю відремонтовано, 21 будівля отримала нові індивідуальні теплові пункти з розумним регулюванням споживання тепла залежно від погодних умов, а в 4 будівлях відремонтували теплопроводи.

Загальна сума інвестицій у проєкт становить 9,5 млн євро (близько 295 млн грн). Окрім кредитування від "Нефко" на суму 5 млн євро (близько 156 млн грн), проєкт був профінансований грантом, наданим E5P, в обсязі 1,3 млн євро (близько 41 млн грн), Швецією – 0,4 млн євро (близько 12,2 млн грн) на технічну допомогу, надання підготовки та підтримки в процесі впровадження проєкту, а також самим містом на 2,8 млн євро (приблизно 85,3 млн грн).

Проєкт матиме великий екологічний та соціальний вплив на місто та його мешканців. Згідно з очікуваннями, впроваджені заходи з енергоефективності призведуть до щорічного скорочення на понад 11 000 МВт-год споживання тепла, 600 МВт-год електроенергії та 4300 тонн викидів CO2. Це зменшить щорічні витрати для міста, але, найголовніше, це вже створило належні та комфортні умови для понад 26 000 учнів та вчителів у місті.

Реалізований проєкт з енергоефективності в місті Луцьку – це третій завершений проєкт "Нефко" у співпраці з E5P. Загалом, з 2010 року "Нефко" впровадила в Україні понад 170 проєктів і продовжує співпрацювати з українськими муніципалітетами, надаючи їм підтримку задля підвищення рівня енергоефективності громадських будівель, мереж централізованого теплопостачання, очищення води та стічних вод.

    Реклама на dsnews.ua