• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.4
Спецпроєкти

Ховайте язички

Влади забирають у донецьких молочний бізнес
Фото: youtube.com
Фото: youtube.com
Реклама на dsnews.ua

Банк "Фінанси та кредит", який знаходиться в ліквідації і контролюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), почав "молочну війну". Як з'ясувала "ДС", в кінці липня він подав позов у господарський суд Кіровоградської області до ТОВ "Дніпровська молочна компанія" з вимогою визнати недійсними договір купівлі-продажу і доповнення до нього, підписані в 2012-2013 роках. Згідно з ним, компанія стала власником майнового комплексу одного з останніх молочних підприємств, побудованих в СРСР - Світловодського маслосыркомбината площею понад 12 тис. кв. м.

Як повідомляла "ДС", це підприємство у 2000-х роках стало частиною корпорації "Клуб сиру", створеної бізнесменом Олександром Петровим, який активно кредитувався у банку "Фінанси та кредит", контролировавшегося в той час мільярдером Костянтином Жеваго. Але в 2006 р. влада РФ ввели ембарго на продукцію тваринництва з України, і "Клуб сиру" залишився без основного ринку збуту.

Після цього Петров продав 50% своєї корпорації російської компанії "Ренесанс Капітал" за $90 млн, а незабаром вийшов з бізнесу повністю, поступившись росіянам другу половину свого дітища за $20 млн. В кінці 2008 р. "Ренесанс" попросив у банку Жеваго відстрочити повернення боргів на суму понад $30 млн. Незабаром після цього керівництво "Ренесансу" ініціювало продаж активів проблемної корпорації (14 заводів) під контролем банку-кредитора. Однак, за фактом контроль над левовою часткою підприємств корпорації отримала зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія Monteforte Holding Limited.

"Фінанси і кредит" з таким розкладом не погодився і затіяв судові розгляди зі своїми боржниками, прагнучи оформити право власності на закладені активи. Ця справа затягнулася на кілька років, і в 2013-2014 р. банку вдалося домогтися рішень судів про перехід до нього майнових комплексів п'яти підприємств "Клубу сиру", включаючи комбінат зі Світловодська. Але остаточно завершити розгляду в свою користь банку не вдалося - після введення в ньому тимчасової адміністрації винесені на його користь рішення були скасовані.

У випадку зі Світловодським маслосыркомбинатом справа ускладнилася тим, що ще в 2012 р. було прийнято рішення про його ліквідацію, а майновий комплекс проданий всього за 10 млн грн маловідомого ТОВ "Дніпровська молочна компанія", засновником якого виступив житель села Дем'янів Івано-Франківській області Олег Паньків. А в лютому цього року стало відомо про ще одну перепродажу на користь іншого київського ТОВ - "Наш продукт плюс" про чим повідомив Фонд гарантування вкладів фізосіб.

"Банк "Фінанси та Кредит" згоди на укладання договору купівлі-продажу від 26.01.2016 р, на підставі якого ТОВ "Наш продукт плюс" виникло право власності на предмет іпотеки, а саме, на цей майновий комплекс АТ "Світловодський маслосиркомбінат", не давав, що вказує про наявність кваліфікуючої ознаки - обману", - вказали у ФГВФО. Після чого в справу вступила "важка артилерія".

Вже у лютому 2016 р. Дніпровський райсуд Києва наклав арешт на спірний майновий комплекс за клопотанням Національної поліції, а в липні Апеляційний суд Києва відхилив скаргу ТОВ "Наш продукт плюс", що назвав себе добросовісним набувачем арештованого майна. Втім, цей статус вже скоро може змінитися у зв'язку з останнім процесом, ініційованим банком "Фінанси та кредит" у господарському суді Кіровоградської області. І боляче вдарить по перспектив відновлення бізнесу однієї з найбільших продуктових груп Донбасу.

Реклама на dsnews.ua
За даними "ДС", "Наш продукт плюс" хоч і прописаний у Києві, але повністю оформлений на маловідому Ольгу Білан з Донецька. Сама ж фірма має тісний зв'язок з виробником морозива "Геркулес", що прославився неоднозначним рекламною кампанією "Готуйте язички", донецького бізнесмена Ігоря Андрєєва.

Зокрема, компанія, яка називає себе законним власником Світловодського маслосыркомбината, має статус ексклюзивного дистриб'ютора "Геркулеса" і молочної продукції, що випускається під ТМ "Добриня" входять в нього Донецьким гормолзаводом №2. А заступник директора "Наш продукт плюс" по економіці Наталія Курінна до останнього часу офіційно значилася ревізором "Геркулеса".

Відповідь на питання, навіщо дистриб'ютору молочної продукції, що випускається на розташованому в столиці ДНР" заводі, виробничий актив в Черкаській області, очевидний. Тільки за минулий рік виручка Донецького міськмолзаводу №2 скоротилася в порівнянні з 2014 р. більш ніж на 90%, до 57 млн грн. Зараз у підприємства Андрєєва фактично немає можливості продавати в Україні продукцію, вироблену на окупованій території, і покупка Світловодського маслосыркомбината, очевидно, була покликана заповнити цю втрату. Однак прагнення заощадити, купивши "токсичний актив", створило дистриб'ютору "Геркулеса" значні проблеми, які, цілком можливо, він так і не зможе вирішити.

    Реклама на dsnews.ua