• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

ПУМБ: знайти працівників на роботу офлайн стає все важче

Начальниця Управління з розвитку бренду роботодавця ПУМБ Світлана Тихоненко відзначає, що ситуація із браком вузькоспеціалізованих кадрів стає критичною

Реклама на dsnews.ua

В Україні завжди відчувався брак фахівців вузького профілю, однак сьогодні нестача кадрів стає критичною. Про це в коментарі "ДС" розповіла начальниця Управління з розвитку бренду роботодавця ПУМБ Світлана Тихоненко.

За її словами, перелік фахівців, яких не вистачає у банківському секторі, дуже великий. "Це і фахівці, що працюють із клієнтами на відділеннях, і професіонали, що обслуговують корпоративний/роздрібний бізнес, і досвідчені продавці. Не вистачає і фахівців сфери IT, таких як senior розробники, системні аналітики, IT-сек’юриті експерти", — відзначає Тихоненко.

Аби розв’язати проблему хоча б частково, у ПУМБ активно підтримують reskilling. "У першу чергу, ми пропонуємо можливість опанувати нові професії співробітникам-переселенцям. Ми також завжди вітали горизонтальне зростання: диджиталізація та Agile-трансформація, що розпочалися в ПУМБ ще до повномасштабної війни, відкривають нові ролі та нові можливості професійної кар’єри для працівників", — розповідає Тихоненко. При цьому вона підкреслює, що компанія системно підтримуємо прагнення співробітників зростати кар’єрно, тому надає пріоритет внутрішнім кандидатам при створенні вакансій.

У ПУМБ відзначають: коли співробітники розширюють свою експертність, опановують навички з суміжних сфер, це посилює і їх, і ПУМБ як організацію. "Таких людей, звісно, потім складно замінити, адже вони стають унікальними, однак ми всіляко підтримуємо працівників у їхньому прагненні розвиватися", — каже Світлана Тихоненко.

Що ж до залучення жінок до питомо "чоловічих" професій, яке вже стало трендом на українському ринку праці, то начальниця Управління з розвитку бренду роботодавця ПУМБ зауважує: не всі вакансії у банківському секторі можна закрити за рахунок жінок. "Майже 75% працівників нашого банку — це жінки. Є певні технічні спеціальності, де ми можемо залучати ще більше жінок (до прикладу IT-фахівці), однак, на нашу думку, є професії суто чоловічі — інкасатор, водій-інкасатор тощо", — підкреслює Тихоненко, хоча й зауважує, що деякі банки вже почали думати над тим, як залучати жінок і до такої роботи.

Ще один виклик для роботодавців — прагнення працівників, особливо молоді, працювати в онлайн-форматі. "Цей тренд тягнеться ще з ковідних часів. Все важче стає залучити до команди працівників в офлайн — на обслуговування у відділення, на 8-годинний робочий день. У нас є гібридні формати роботи, але є позиції, де фізична присутність обов’язкова", — підкреслює представниця ПУМБ.

На її думку, сприяти розв’язанню проблеми кадрового дефіциту у банківському секторі могли б комплексні програми за участі держави у навчальних закладах — не лише в університетах, але й у школах, які дозволили б знову зробити професію банкіра престижною.

Редактор: Аліса Нєдєліна
    Реклама на dsnews.ua