• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Пушилін і Пасічник заявили про прихід в "Л-ДНР" "таємного" інвестора замість "Внешторгсервісу"

Компанія "Внешторгсервіс" більше не буде керувати великими металургійним і коксохімічними підприємствами на непідконтрольних Україні територіях Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Їй на зміну прийшла "група інвесторів", імена учасників якої не розкриваються, передає "ДС".

Як пишуть "Новости Донбасса", про зміну інвестора йдеться в спільній заяві ватажків невизнаних "ДНР" і "ЛНР" Дениса Пушиліна і Леоніда Пасічника.

Перехід підприємств до нових "інвесторів" там пояснили "складною ситуацією на промислових комплексах, переданих республіками в управління ЗАТ "Внешторгсервіс", де заборгованість по зарплатах набула хронічного характеру".

"На цей час завершені переговори з представниками інвестиційної групи, яка забезпечить фінансування і розвиток металургійних і коксохімічних підприємств, що знаходяться в управлінні ЗАТ "Внешторгсервіс"", — йдеться в повідомленні.

Підкреслюється також, що основною умовою досягнутих домовленостей є погашення всіх накопичених підприємствами боргів і в першу чергу — по заробітній платі.

"Новий інвестор перейняв на себе зобов'язання забезпечити погашення заборгованості працюючим співробітникам підприємств протягом трьох місяців, тим, які звільнилися, — протягом шести місяців. Перший транш в розмірі середньомісячної заробітної плати буде виплачено до кінця цього тижня", — йдеться в заяві Пушиліна і Пасічника.

Вони пообіцяли, що заборгованість перед контрагентами буде погашатися відповідно до затверджених графіків, але перші платежі по боргах перед основними підприємствами "Л-ДНР" будуть проведені до 11 червня.

Також повідомляється, що в планах "інвестора" "забезпечити стабільну роботу, розвиток і модернізацію виробничих потужностей промислових гігантів" ОРДЛО.

Нагадаємо, навесні 2017 року на підконтрольних терористичним угрупованням "ДНР" і "ЛНР" територіях українські власники втратили контроль над своїми промисловими підприємствами. Більшість з них перейшли під управління компанії "Внешторгсервіс".

Компанія формально зареєстрована в самопроголошеній Південній Осетії. Її пов'язують з українським олігархом Сергієм Курченком, який втік до Росії. Південна Осетія визнала самопроголошені "ДНР"/"ЛНР", а її, своєю чергою, визнає РФ. Така схема дозволяє пов'язаному з російською владою бізнесу уникнути західних санкцій за торгівлю металургійною продукцією, коксом і вугіллям з Донбасу, а також фінансувати "Л-ДНР".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua