• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Рада підвищила пенсії деяким українцям: які виплати зросли

Верховна Рада внесла зміни в закон "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб (№4555)

чорнобильці
чорнобильці / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідний документ підтримали 297 народних депутатів, передає "ДС".

Крім того, парламентарії доручили спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову невідкладно підписати відповідний законодавчий акт.

Так, відповідно до закону, у всіх випадках розміри пенсії особам, які отримали інвалідність внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, не можуть бути нижче, ніж 6000 грн для I групи інвалідності, 4800 грн — для II групи; 3700 грн — для III групи; 3700 грн — для дітей з інвалідністю.

Розміри пенсії, починаючи з 2022 року, щорічно з 1 березня будуть індексуватися з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається в законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Встановлюється, що за бажанням особи, яка звернулася за пенсією, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення. Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення менше 12 місяців, — заробітна плата визначається шляхом ділення загальної суми заробітної плати за календарні місяці роботи на кількість зазначених місяців не менше 30 календарних днів у двох місяцях.

Крім цього, змінені обчислення пенсії по інвалідності ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС та учасникам ліквідації низки інших ядерних аварій та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.

Також особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, можуть надаватися інші пільги і компенсації.

Починаючи з 2022 року, щорічно щомісячна допомога до пенсії збільшується з 1 березня, виходячи з середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua