• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рада ухвалила митні й податкові пільги в межах держпрограми підтримки великих інвесторів, — Robinson Patman

У межах президентської програми з підвищення інвестиційної привабливості України від 2 березня 2021 року слідом за Законом України "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями" ("Закон про інвестиційні няні") Верховна Рада прийняла конкурентні інвестиційні стимули

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в юридичній компанії Robinson Patman, передає «ДС».

Відповідно до прийнятого законопроєкту №3761 («Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями») для реалізації інвестиційного проєкту інвестори зі значними інвестиціями звільняються, зокрема, від податку на додану вартість на операції з імпорту обладнання та податку на прибуток підприємств протягом 5 років.

В Robinson Patman уточнили, що в порядку змін, прийнятих проєктом закону №3762 («Про внесення зміни до розділу XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України») інвестори зі значними інвестиціями також звільняються від сплати ввізного мита на імпорт обладнання за умови його відповідності окремим вимогам.

Крім того, в контексті зазначених змін органи місцевого самоврядування наділені правом змінювати (зменшувати) ставки на земельний податок і на орендну плату за землі державної і комунальної власності.

«Ухвалені зміни до Податкового та Митного кодексів є основними важелями для реалізації президентської ініціативи щодо підвищення інвестиційної привабливості України, тому без їх прийняття Закон про інвестиційні няні не міг би запрацювати в повній мірі», — підкреслив керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman Дмитро Відсота.

Активізація діяльності уряду в інвестиційній сфері є сигналом для бізнес-спільноти про те, що наступним кроком стане прийняття інвестиційних стимулів для розвитку індустріальних парків.

«Інвестори, які готові будувати і розвивати індустріальні парки в Україні, знаходяться в очікуванні скасування/зменшення податкової та митної навантаження. Сусідні країни вже мають успішний досвід стимулювання розвитку індустріальних парків, тому тільки в результаті прийняття необхідних інвестиційних стимулів ми зможемо говорити про зростання конкурентоспроможності економіки України», — заявив Дмитро Відсота.

Під дію прийнятих інвестиційних стимулів підпадають інвестиційні проєкти, які відповідають таким критеріям, як розмір інвестицій (понад 20 млн. євро), створення робочих місць, термін реалізації (до 5 років). Зміни набудуть чинності 1 січня 2021 року і будуть діяти 14 років.

    Реклама на dsnews.ua