• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Регіонального дилера Siemens звинуватили в махінаціях у сфері медзакупівель, — ЗМІ

Журналісти розкрили схему відкатів на закупівлі дорогого в обслуговуванні томографа.

Реклама на dsnews.ua

Дніпровський онкоцентр розмістив оголошення про тендер із закупівлі обладнання за 27 мільйонів гривень для лікарні — томографа. В процесі проведення тендеру з'ясувалося, що відомий фармацевт-бізнесмен, власник ТОВ "Укрмед" Микола Кузьма пролобіював перемогу свого протеже Олександра Пилипенка, який очолює місцеву компанію — регіонального дилера німецького концерну Siemens в Україні — ТОВ "КИНД ІНТЕР СЛУХ". При цьому сам тендер проводився з порушенням конкурентних правил, а також на етапі визначення переможця в Дніпровському онкоцентрі "закрили очі" на технічну похибку устаткування "КИНД ІНТЕР СЛУХ". Всі ці деталі вдалося з'ясувати в результаті прослуховування переговорів між замовником і постачальником. Ці дані виявилися у журналіста Олександра Черненко. Він виклав їх у Facebook і звернувся в НАБУ для проведення розслідування корупційного порушення, повідомляє lenta.ua.

Журналіст надав стенограму переговорів між начальницею тендерного комітету Світланою Алексєєвою, рентгенологом Дніпровського обласного онкоцентру Олександром Миколайовичем Петриченком та юридичним керівником "КИНД ІНТЕР СЛУХ", близьким до фармділка Миколі Кузьми — Олександром Пилипенком.

Як з'ясувалося, у фінал тендеру вийшли дві компанії ТОВ КІНД ІНТЕРСЛУХ КИЇВ й ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АРТЕК МЕДІКАЛ ГРУП".

Їх конкуренти ТОВ "Укр Мед Сервіс" і ТОВ ФОРАМЕД з обладнанням китайського виробництва, а також ТОВ "АЙДІА ТИХ" з обладнанням українського виробництва — були відсіяні. Як з'ясувалося, ФОРАМЕД просто "зрізали" за монопольною змовою. Про це свідчить аудіозапис розмови рентгенолога Дніпровського обласного онкоцентру Олександра Петриченка з відповідальною за тендер Світланою Алексєєвою. Вони змовилися виписати компанії ФОРАМЕД порушення по ряду пунктів відразу — від невідповідності критерію "сервісний центр" до інших.

Також журналістам вдалося отримати запис розмови номінального керівника ТОВ "КИНД ІНТЕР СЛУХ" Олександра Пилипенка з представником "Сіменса" Геннадієм Подкопаєвим, де з'ясувалося, що томограф, який планують продати, працює не так, як потрібно.

Як багато разів розслідували журналісти, зазначений в розшифровках прослуховування Олександр Пилипенко, — не самостійна фігура. Директор "КИНД ІНТЕР СЛУХ" в дійсності близький друг і давній партнер неформального "короля медзакупівель" Миколи Кузьми. Останній "кладе яйця в різні кошики" і через реєстрацію фірм-одноденок "виходить сухим з води".

Коли журналісти написали в Пало-Альто в штаб-квартиру міжнародного концерну Siemens, їм прийшла "куца" одповідь, що "окремих осіб вони не коментують".

Олександр Черненко та його колеги прийшли до висновку, що репутація Siemens Healthineers — це тільки фасад, за яким ховаються великі прибутки при повному ігноруванні антикорупційних та етичних норм, оскільки Україна вже давно перетворена на майданчик для технологічних відходів, а її "аборигенами" цікавляться тільки в напередодні чергових виборів.

    Реклама на dsnews.ua