• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Різке підвищення акцизу на ТВЕНи призведе до зменшення бюджетних надходжень та контрабанди, - експерт

Реклама на dsnews.ua

Логічним кроком влади після запровадження різних акцизних марок для традиційних сигарет та ТВЕНів було б запровадження оподаткування та регулювання для цих товарів

Про це у своєму блозі пише директор Департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський.

За його словами, нема економічного сенсу в запланованому підвищенні акцизу на ТВЕН (тютюнові вироби для електричного нагрівання) одразу в 4,2 раза, прирівнюючи їх до традиційних сигарет. 

"Мінекономіки, а також Інститут економіки і прогнозування НАН і НДІ при Державному університеті фіскальної політики – усі, нехай і з дещо різними цифрами, але говорять те ж саме: одномоментне підвищення акцизу в 4,2 раза – шлях "в нікуди". Перевірено сучасною історією України: якщо підвищувати податки – то поступово", — переконує експерт.

На його думку, таке стрімке підвищення призведе до неминучого зменшення надходжень до бюджету та зростання контрабанди. 

"Інститут економіки і прогнозування НАН у своєму дослідженні порахував: варіант поступового (на 35% щороку) підвищення акцизу вигідніший для держбюджету на 18,7 млрд грн, ніж одномоментне різке підвищення", — додає фахівець.

Яворський наводить приклад країн Євросоюзу, де акцизи на ТВЕНи у 2-4 рази нижчі, ніж на традиційні сигарети, при цьому про "жодне вирівнювання, тим більше такими різкими підвищеннями акцизу, там мова не йшла і не йде на сьогодні".

    Реклама на dsnews.ua