• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Різке збільшення акцизів на ТВЕН призведе до закриття від 30 до 50% дрібних підприємств, - ГС "НОРТ"

Реклама на dsnews.ua

Громадська спілка "Національна організація роздрібної торгівлі" (НОРТ) підтримує пропозицію Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики щодо більш поступового зростання акцизу на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (#ТВЕН), запропонованих законопроектом №4065

Про це йдеться в заяві організації, оприлюдненій в "Фейсбук".

На думку фахівців "НОРТ", такий крок "дозволить 1 мільйону громадян нашої країни уникнути цінових стрибків, а уряду забезпечити доходи бюджету, що сприятиме подальшому просуванню України як перспективного інвестиційного напрямку на міжнародній арені".

"Раніше ухвалене різке 320% підвищення податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання, що мало вступити в дію з 1 січня 2021 року, могло б мати катастрофічні наслідки для понад 1 млн. повнолітніх споживачів ТВЕН, доходів державного бюджету, інвестицій в українську економіку і співробітників компаній, що задіяні у виробництві та реалізації цих виробів споживачам", — застерігають в Спілці.

За підрахунками експертів "НОРТ", різке збільшення акцизів "призвело б до закриття від 30 до 50 % невеликих підприємств, їх бізнес перейшов би в кращому випадку до легального крупного бізнесу, в гіршому, що більш прогнозовано, — до нелегального ринку продажів ТВЕН".

"Наразі малий бізнес найбільше потерпає від наслідків глобальної пандемії COVID-19. Багато підприємців, бізнес яких постраждав через карантинні обмеження, ледь "тримаються на плаву". І в цей час для малого бізнесу могла б збільшитися вартість "торговельних залишків", через що підприємцям необхідно було б інвестувати у свій бізнес додатково з 1 січня 2021 року", — йдеться в заяві.

На думку експертів НОРТ, з метою стабілізації економіки країни після завершення обмежуючих заходів, дії уряду мають бути виважені, із врахуванням усіх ризиків. "Задля забезпечення стабільними надходженнями до державного бюджету ставки акцизів на ТВЕН мають зростати поступово до 2025 року включно", — наголошують у Спілці.

    Реклама на dsnews.ua