• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Роль державних інститутів у світовій економіці збільшиться: у НАН назвали причини

Найближчими роками роль держав у світовій економіці суттєво збільшиться з низки об'єктивних причин

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / pexels
Реклама на dsnews.ua

Про це у статті для Ділової столиці написав академік НАН України, колишній міністр економіки України Богдан Данилишин.

"На міжнародному рівні триває дискусія на тему ймовірності входження світу в нову еру "великого уряду". За інформацією The Economist, уряди країн світу вже витратили 17 трлн. доларів США під час пандемії, включаючи надання позик і гарантій, на загальну суму близько 16% світового. ВВП. За поточними прогнозами, урядові витрати щодо ВВП у 2026 році будуть більшими, ніж у 2006 році, практично в кожній з розвинених країн", — написав він.

За його словами, це характерно і для країн, що розвиваються, до яких належить і Україна.

"Для країн, що розвиваються, також характерні ці тенденції: за прогнозом МВФ у 2022-2026 роках, які характеризуватимуть "нормалізацію" фіскальної політики після "ковідних" 2020-2021 рр., витрати загального уряду в країнах, що розвиваються, залишатимуться на 1, 7% ВВП більше, ніж у середньому протягом 2000-2019 рр., зокрема для країн Європи – на 0,6% ВВП, країн Азії – на 5,4% ВВП", – зазначив економіст.

За словами Данилишина, для посилення ролі держави є кілька об'єктивних причин: старіння населення, яке потребує великих витрат на охорону здоров'я та пенсійне забезпечення, необхідність зниження шкідливих викидів та масштабної перебудови економіки з метою досягнення кліматичних цілей.

Нагадаємо, також економіст написав, що видатки державного бюджету (з міжбюджетними трансфертами) на наступний рік передбачені на рівні 1442 млрд. гривень або 26,9% ВВП, що є найнижчим рівнем з 2016 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua