• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Росія може відмовитися від транзиту після відкликання позовів України, - Нафтогаз

Реклама на dsnews.ua
Москва вже після відкликання Україною позовів проти "Газпрому" може відмовитися від транзиту газу через територію України

Про це в ефірі "Громадського" заявив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, передає "ДС".

"Якщо ми відмовимося від нових позовів, а ми повинні це зробити, якщо транзит залишиться. А потім транзиту не буде, і виходить, що ми відмовилися від позовів без всякого сенсу, це дуже великий ризик", - сказав він.

Вітренко наголосив, що саме тому Україна працює над "системою договорів, які мінімізують або повністю приберуть цей ризик".

"І це складна справа, і тому є ризик того, що навіть домовленості, які були досягнуті, вони не будуть реалізовані. Я сподіваюся, що конструктивна робота, сумлінна робота зі всіх сторін зробить так, щоб цього не сталося", - зазначив представник "Нафтогазу".

Він додав, що "Нафтогаз" розраховує на підтримку європейських партнерів і політичну підтримку з боку керівництва України.

"Щоб все ж чинився певний тиск на російську сторону, щоб вони дійсно сумлінно відпрацювали ці документи, і вони були підписані вже на цьому тижні, і цей протокол був впроваджений в життя, а не залишився тільки на папері", - резюмував Вітренко.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Козак також повідомив, що Київ і Москва укладуть п'ятирічний контракт на транзит газу через територію України.

Раніше в Офісі президента повідомили, що в рамках тристоронніх газових переговорів між Україною, РФ і Єврокомісією досягнута остаточна домовленість. Її подробиці ОПУ пообіцяв озвучити на брифінгу 21 грудня.

    Реклама на dsnews.ua