• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Росія має намір вкласти в ОРДЛО більш ніж 900 млрд рублів, — ЗМІ

Росія протягом найближчих трьох років виділить на соціально-економічні потреби ОРДЛО більше 900 мільярдів рублів (близько 330 мільярдів гривень)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в затвердженій російським урядом "Програмі прискореного соціально-економічного розвитку територій на 2022-2024 роки", яка є в розпорядженні журналістів проєкту Радіо Свобода "Донбасс.Реалії", передає "ДС".

У російському документі Донецьк і Луганськ називають "територія 1" і "територія 2" відповідно.

Згідно з внутрішніми російськими даними, на території ОРДЛО проживає близько 2,9 мільйона осіб. 38% із них — пенсіонери.

Середня зарплата становить 15 тисяч рублів, що на 20 тисяч менше, ніж у сусідній Ростовській області. У планах Кремля через три роки, в 2024-му, вивести рівень доходів в ОРДЛО до показників тієї ж Ростовської області 2019 року.

При цьому військова складова змісту угруповань "ДНР" і "ЛНР" фінансується окремо.

Журналісти наводять дані української розвідки, згідно з якими управління соціально-економічним життям на окупованому Донбасі здійснюється через Міжвідомчу комісію з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України, створену в грудні 2014 року.

Фінансування відбувається через московський Благодійний фонд підтримки міжнародних гуманітарних проєктів. Керівник Міжвідомчої комісії та голова наглядової ради Благодійного фонду — заступник міністра економічного розвитку РФ Сергій Назаров. Крім того, низка співробітників цього фонду обіймають посади в керівництві "ДНР" і "ЛНР". У Донецьку — це заступники керівника "уряду" "ДНР" Володимир Пашков і Володимир Антонов, керівник апарату "уряду" Володимир Йожиков і Віктор Колесник — "радник" ватажка "ДНР". У Луганську працівниками Благодійного фонду є "радники" ватажка "ЛНР" Віталій Кузнєцов і Микита Дворніков (справжні прізвища Віталій Якуш і Микита Картошкін), "міністр промисловості ЛНР" Сергій Неверов (насправді Сергій Богданов) і голова наглядової ради місцевої компанії "Східвугілля "Андрій Разін (Андрій Чуріна).

"Радіо Свобода" звернулося до міністерства економічного розвитку РФ з питаннями про роботу згаданої міжвідомчої комісії, але відповіді на момент публікації матеріалу не отримало.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua