• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Росіяни продовжили газову війну проти ЄС: Транзит через Україну знизили вдвічі

З 1 листопада російський "Газпром" знизив транзит природного газу через газотранспортну систему України до 57 млн. кубометрів на добу, хоча законтрактовані потужності становлять 109 млн. кубометрів.

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон, повідомляє "ДС".

"Незважаючи на голосні заяви, обсяг транзиту з РФ до ЄС постійно зменшується. С 1 жовтня транзит через Україну впав до 86 млн м3 на добу. При цьому Газпром сплачує за транзитну потужність 109 млн м3. При таких обсягах транспортування Газпром недопоставить до ЄС до кінця травня близько 5 млрд м3. З 1 листопада транзит через Україну в черговий раз зменшився — до 57 млн на добу.", — розповів Макогон.

Як повідомляла "ДС", голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Росія вже використала "Північний потік-2" як зброю, перекривши постачання газу до Європи.

Він також висловив упевненість у тому, що цей газопровід зробить Україну більш уразливою для повномасштабного російського вторгнення, усунувши стримуючий фактор.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua