• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Росіяни вирішили віджати у Тарути активи "Індустріального Союзу Донбасу"

Реклама на dsnews.ua

До Господарського суду Донецької області надійшла заява компанії Indumet SA (Люксембург) про банкрутство корпорації "Індустріальний Союз Донбасу"

Суд порахував подані матеріали достатніми і прийняв заяву до розгляду, інформує "ДС".

Акціонер ІСД Сергій Тарута заявив, що за Indumet SA стоїть державна корпорація розвитку ВЕБ РФ (російський Зовнішекономбанк), повідомляє "Українська правда".

"За гроші Зовнішекономбанку ця компанія скуповувала борги ІСД і потім вирішила, що "нам український акціонер не потрібен". Ми скупимо все і потім через банкрутство візьмемо під контроль всі активи", — заявив Тарута.

За його словами, при входженні росіян до складу акціонерів ІСД була досягнута попередня домовленість про створення вертикально-інтегрованої гірничо-металургійної компанії. Але цього не сталося, а фінансування корпорації відбувалося за рахунок кредитів українських акціонерів — Тарути і Олега Мкртчана.

Співвласниками ІСД є Сергій Тарута і Олег Мкртчан, а також російські акціонери. У серпні 2019 Московський міський суд засудив Мкртчана до 9 років позбавлення волі нібито за шахрайство на 1 млрд рублів.

ІСД спеціалізується на виробництві і реалізації металопродукції, раніше корпорація контролювала Алчевський (Луганська область) і Дніпровський (Дніпропетровська область) металургійні комбінати, Дніпропетровський трубний завод, Алчевський коксохімічний завод (Луганська область), а також металургійний комбінат Dunaferr, метзавод ISD Huta Czеstochowa (Польща) та інші активи.

    Реклама на dsnews.ua