• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Рожкова "випрошує" підвищення зарплат чиновникам

Реклама на dsnews.ua

Національний банк України виступив за скасування введеного на період карантину обмеження зарплат чиновників. У держрегуляторі вважають 47 тисяч грн не надто привабливою зарплатою

Про це заявила в. о. голови НБУ Катерина Рожкова, передає "ДС".

За її словами, в останні роки держкомпанії залучили професійних менеджерів, але через урізання зарплат їх нібито буде важко втримати.

"Держкомпанії стали конкурентоспроможними на ринку праці, вони залучили досвідчених і чесних менеджерів, які працюють на компанію, а не на приховані олігархічні групи. До того ж рівень зарплат дозволяє усунути корупційну складову. Тепер же з урахуванням введеного обмеження держкомпаніям, так і Нацбанку буде вкрай важко утримувати висококласних спеців на своїх місцях", – наводить слова Рожкової "Інтерфакс-Україна".

Вона стверджує, що завдяки реформі корпоративного управління та залучення незалежних директорів у наглядові ради зросла прибутковість держкомпаній. За словами Рожкової, держпідприємства роками приносили державі збитки і жили на дотації, але в останні два роки "вони принесли пару мільярдів доларів у вигляді дивідендів".

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада внесла зміни в закон України про державний бюджет України на 2020 рік і обмежила максимальний розмір зарплати чиновників, депутатів, суддів, прокурорів та співробітників НБУ в період дії карантину. Згідно із законом, з квітня і до кінця карантину їх заробітна плата не повинна перевищувати 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року, тобто 47 230 грн.

У червні група народних депутатів зареєструвала у парламенті проєкт закону №3708, який передбачає скасування обмеження розміру зарплат чиновників. Його повинні були розглядати на засіданні 13 липня, але президент Володимир Зеленський закликав парламентаріїв відкласти це питання.

Проти обмеження зарплат в Україні виступив Міжнародний валютний фонд.

    Реклама на dsnews.ua